۰
plusresetminus
شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹

آیا AT&T تایم‌وارنر را می‌خرد؟

ایتنا - ممکن است این دو شرکت تا چند روز آینده با یکدیگر به توافق برسند، هرچند که ممکن است AT&T از پول نقد کافی برخوردار نباشد.
آیا AT&T تایم‌وارنر را می‌خرد؟


هرچند ممکن است شرکت ارتباطی AT&T علاقه‌مند باشد با شرکت تایم‌وارنر وارد معامله بشود، اما بدهی ۱۲۰ میلیارد دلاری این شرکت باعث شده تا سقف رویاهای آن محدود گردد و در حال حاضر نتواند چنین آرزویی را به صورت تماماً نقدی برآورده سازد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از toptechnews، مقامات ارشد AT&T و نیز تایم‌وارنر در هفته‌های اخیر با یکدیگر ملاقات داشته‌اند تا به بحث پیرامون راهبردهای مختلف تجاری با هم بپردازند؛ از جمله یک ادغام احتمالی.

برخی از خبرگزاری‌ها نیز می‌گویند این دو شرکت ممکن است تا چند روز آینده حتی با یکدیگر به توافق برسند.

با انتشار این اخبار، ارزش هر سهم تایم‌وارنر ۱۱ درصد افزایش پیدا کرد و بدین ترتیب ارزش این شرکت به بیش از ۷۰ میلیارد دلار رسید.

گفتنی است اگر این مذاکرات به معامله منتهی گردند، این ادغام می‌تواند موجب بازسازی غول ارتباطات در بستر رسانه گردد. اما از سرمایه‌گذاران هم خواسته خواهد شد تا بدهی‌ها را سر و سامان دهند؛ آن هم درست یک سال پس از آنکه AT&T شرکت DirecTV را با قیمت ۴۸.۵ میلیارد دلار تصاحب کرد.

شرکت AT&T با قرار گرفتن در سومین جایگاه نرخ سرمایه‌گذاری در میان شرکت‌های فناوری، می‌تواند چنین معامله‌ای را عملی کند؛ هر چند که انجام این کار می‌تواند دشوار باشد.


دیو نوسل (تحلیلگر مؤسسه Gimme Credit) می‌گوید: «AT&T میزان زیادی از جریان نقدینگی تولید می‌کند و قطعاً از ظرفیت لازم نیز برخوردار است.» او ادامه می‌دهد: «اگر امکان انجام معامله به‌صورت بخشی نقدی و بخشی غیرنقدی وجود داشته باشد، این شرکت هنوز هم می‌تواند جایگاه سرمایه‌گذاری خود را حفظ کند.» نوسل تحلیل‌های خود را بر مبنای ارزش ۷۰ میلیارد دلاری تایم‌وارنر ارائه می‌دهد.
 
کد مطلب: 46102
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است