۲
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹

علت پرخاشگری‌ ایرانی‌ها در فضای مجازی چیست؟

ایتنا- و آنگاه که ایرانی‌ها، با خشونت‌های عجیب و رکیک کلامی، در صفحات اینترنت جولان می‌دهند!
علت پرخاشگری‌ ایرانی‌ها در فضای مجازی چیست؟


به نظر می‌رسد دیگر کاربران ایرانی فضای مجازی چندان موجهی برای یورش به صفحات اجتماعی افراد ندارند و حتی موضوعاتی که چندان به آنها مربوط نمی‌شود هم می‌تواند دستمایه‌ای برای حمله به صفحه افراد شود. جدیدترین نمونه‌اش هم چند شب گذشته بود که ایرانی‌ها غیرتمندتر از پرتغالی‌ها ظاهر شدند و تصمیم گرفتند، انتقام مصدومیت رونالدو را با فحاشی به پایت و خانواده‌اش بگیرند.


شب گذشته و در جریان فینال جام ملت‌های اروپا، کریستیانو رونالدو با خطای دیمیتری پایت مصدوم شد. هنوز چند دقیقه از مصدومیت رونالدو نگذشته بود که خبر رسید، کاربران ایرانی فضای مجازی با حمله به صفحه مدافع فرانسه، شروع به فحاشی به او نموده‌اند.

به گزارش ایتنا از تابناک، به نظر می‌رسد دیگر کاربران ایرانی فضای مجازی چندان موجهی برای یورش به صفحات اجتماعی افراد ندارند و حتی موضوعاتی که چندان به آن‌ها مربوط نمی‌شود هم می‌تواند دستمایه‌ای برای حمله به صفحه افراد شود. جدید‌ترین نمونه‌اش هم شب گذشته بود که ایرانی‌ها غیرتمند‌تر از پرتغالی‌ها ظاهر شدند و تصمیم گرفتند انتقام مصدومیت رونالدو را با فحاشی به پایت و خانواده‌اش بگیرند.

ـ پرسش اینجاست، چرا کاربران ایرانی حاضر در فضای مجازی، چنین اقدامی می‌کنند؟
ـ چرا حتی در موضوعاتی که به آنها مربوط نیست هم چنین حاضر و آماده و دست به نقد حاضر می‌شوند؟
ـ به نظر شما این افراد بخش کوچکی از جامعه ایرانی هستند یا فرهنگ غالب در میان ایرانی‌های حاضر در فضای مجازی چنین است؟
چگونه می‌توان علیه این فرهنگ زشت که چهره جهانی ایرانی‌ها را مخدوش می‌کند اقدام و آن را اصلاح کرد؟

منبع: تابناک
کد مطلب: 44146
نام شما
آدرس ايميل شما


آرمین
feedback
Iran, Islamic Republic of
وقتی مردم بیکار هستن وسواد و آداب استفاده ازفضای مجازی رو ندارن نتیجش همین افتضاحی هست که به بار میاد،اپراتورها و وزارت ارتباطات این 3G و4Gرو وارد کشور کردن بدون اینکه قبلش فرهنگ سازی کنن!به قرآن مردم ازصبح تاشب پلاس شدن تواینستا وتلگرام😕نتیجش همین جامعه تنبل میشه که کشورهیچ نوآوری وشکوفایی توش به وجود نمیاد
آرمین
feedback
Iran, Islamic Republic of
همه پیر وجوون زندگیشون توفضای دروغین وغیرواقعی مجازی داره تلف میشه چون درست استفاده نمی کنن، جوونا دنبال همسر آیندشون تو اینستامیگردن
دنبال خوشبختی دراینترنت هستن،همش فکرلایک کردن و پزدادن هستن!امادر واقعیت به افرادی ضعیف وغیراجتماعی تبدیل شدیم،من خودم کسی بودم که 17سالگی عضوفیس بوک شدم تا20سالگی!همش 24ساعت تو اتاقم آنلاین بودم اما الان یک سال هست میزان استفادم رو به یک ساعت رسوندم وبقیه ساعات روهم موسیقی شادگوش میدم،مقداری مطالعه می کنم شب قبل خواب هم میرم دوچرخه‌سواری به قرآن زندگیم عالی شده!اعتماد به نفسم تبدیل به اعتماد به سقف شده😅تازه تویک شهرکم امکانات دارم زندگی می کنم اماشماهایی که توتهران وتبریز و...هستید نمیدونم چرا قدر اون امکانات ورزشی و... رو نمیدونید؟!
زندگی انسان کوتاه هست قدرش بدونید، پای این ماسماسک ها تباهش نکنید
آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر