۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷

رییس اپل: بسیاری از آمریکایی‌ها محروم از عدالتند

ایتنا - تیم کوک مدیر عامل اپل با محکوم کردن تیراندازی‌های مرگبار در لوییزیانا و مینه‌سوتا تصریح کرده که عدالت هنوز در دسترس بسیاری از مردم آمریکا قرار ندارد.
رییس اپل: بسیاری از آمریکایی‌ها محروم از عدالتند


به گزارش ایتنا از فارس، تیم کوک که خود در آلاباما بزرگ شده، بارها در مورد بی‌عدالتی های نژادی در ایالات متحده موضع‌گیری کرده و این بار با استفاده از حساب کاربری خود در توییتر که معمولا از آن برای تبلیغ در مورد اپل استفاده می‌کند، کشتارهایی را که بی معنا توصیف کرده، محکوم نموده است. حساب کاربری تیم کوک در توییتر بیش از سه میلیون نفر فالوئر دارد.


برخوردهای نژادپرستانه پلیس آمریکا و کشتارهای پیش از آن واکنش‌های متعددی را در جهان مجازی موجب شده و از جمله جان لویس فعال سیاه‌پوست حقوق مدنی در آمریکا و نماینده جمهوری‌خواه فعلی کنگره این کشور در حساب توییتر خود یادآوری کرده که ۵۵ سال قبل وی به علت استفاده از دستشویی اختصاصی سفید پوستان مدتی زندانی شده است.

در روزهای اخیر و به دنبال درگیری های خشونت بار در دالاس تگزاس میان مردم و نیروهای پلیس انتقادها از رفتارهای حرفه‌ای شرکت‌های فناوری در قبال سیاه‌پوستان نیز افزایش یافته و از جمله یکی از کارمندان فیس‌بوک تصریح کرده که در شرکت‌های فناوری واقع در دره سیلیکون به سیاه‌پوستان اهمیت داده نمی‌شود.

گفتنی است پس از تیراندازی‌های دالاس، اداره پلیس نیویورک، تدابیر امنیتی را افزایش داده و از افسران پلیس خواسته از انجام مأموریت‌های گشت‌زنی تک‌نفره خودداری کنند. تدابیر مشابهی در سایر شهرهای ایالت‌های مختلف آمریکا اتخاذ شده است.
کد مطلب: 44054
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است