۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۴

نسل جدید حافظه‌های سامسونگ با سرعتی شگفت‌انگیز

ایتنا- شرکت سامسونگ به‌تازگی اقدام به عرضه نخستین نسل حافظه‌های یو اف اس (UFS) کرده است که این حافظه‌ها دارای سرعتی بسیار بالا هستند.
نسل جدید حافظه‌های سامسونگ با سرعتی شگفت‌انگیز


شرکت سامسونگ به‌تازگی اقدام به عرضه نخستین نسل حافظه‌های یو.اف.اس(UFS) کرده است که این حافظه‌ها دارای سرعتی بسیار بالا هستند و انتظار می‌رود دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات را دچار تحولی چشمگیر نماید.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، حافظه‌های دستگاه‌های همراه معمولا برای شرکت‌های سازنده تلفن‌های همراه و سایر دستگاه‌هایی از این‌ دست با عنوان یک چالش مطرح هستند زیرا استفاده از این تجهیزات ممکن است سرعت عملکرد دستگاه را پایین نشان بدهد.

حال شرکت سامسونگ اقدام به عرضه نسل جدیدی از این حافظه‌ها کرده است و آن را یو.اف.اس(Universal flash storage) نامیده است.

 

این کارت‌های حافظه که ابعادی تقریبا برابر با کارت‌های میکرو اس دی دارند در ۴ ظرفیت مختلف به بازار عرضه می‌شوند.

به‌ این‌ ترتیب خریداران می‌توانند حافظه‌های یو اف اس ۳۲، ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی را با سرعتی بسیار بالا بر روی تلفن‌های همراه هوشمند خود مورد استفاده قرار بدهند.

سرعت این کارت‌ها به‌اندازه‌ای بالا است که مدل ۲۵۶ گیگابایتی آنها می‌تواند داده‌ها را با نرخ ۵۳۰ مگابایت بر ثانیه بخواند که این سرعت بهتر از سرعت بهترین مدل‌های کارت‌های میکرو اس دی به‌حساب می‌آید.
 
کد مطلب: 44032
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
خداوند به دست اندرکاران سامسونگ سلامتی عطا کنه، خدمات بیشماری به بشریت کردند و در پیشبرد تکنولوژی نقش بسیار موثری بازی کردند.