۰
plusresetminus
چهارشنبه ۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰
یک مقام مسئول در رگولاتوری خبر داد؛

تست حد تشعشع گوشی‌های موبایل وارداتی

تشعشع غیرمجاز برند مشهور
ایتنا- مقام‌های مسئول ادعا می‌کنند که اگر تشعشع گوشی‌های وارداتی خطرناک باشد، اجازه ورود به بازار را نخواهند داشت.
تست حد تشعشع گوشی‌های موبایل وارداتی


یک مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: تمامی گوشی‌های موبایل که به صورت قانونی وارد کشور می‌شوند، از نظر میزان تشعشع بررسی می‌شوند و در غیر اینصورت اجازه ورود به بازار را ندارند.


به گزارش ایتنا از مهر، عظیم فرد با تاکید براینکه تمامی گوشی هایی که به صورت قانونی وارد کشور می شوند، قبل از ورود به بازار، باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گواهی تایید نمونه استاندارد حد تشعشع (SAR ) را بگیرند، اظهار داشت: به طور قطع گوشی موبایل، تشعشع قوی تری نسبت به آنتن های موبایل، در بدن انسان ایجاد می‌کند اما با این حال اگر حدود تشعشع را براساس استانداردهای جهانی رعایت کنند، مشکلی در استفاده از آن ایجاد نخواهد شد.

وی با بیان اینکه میزان تشعشع گوشی‌های موبایل دارای استاندارد تعیین شده است خاطرنشان کرد: براساس این استانداردها که تحت عنوان استاندارد SAR شناخته می‌شود، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به دقت گوشی‌هایی را که رسما وارد کشور می‌شود، تست و ارزیابی می‌کند.

مدیرکل سرویس‌های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه هر واردکننده گوشی موظف است که با هزینه خود، گوشی های موبایل را برای تست، به رگولاتوری ارائه دهد، ادامه داد: این گوشی‌ها طبق پروتکل‌های استاندارد ظرف ۲ روز در ۳ آزمایشگاه داخل کشور تست می‌شوند و طبق ضوابط رگولاتوری، گواهی تایید نمونه می‌گیرند.

وی با تاکید براینکه چنانچه حدود تشعشع این گوشی از حد مجاز بالاتر باشد، مردود خواهد شد و اجازه ورود به بازار را نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: حتی مواردی داشته ایم که مدل‌هایی از برند مشهوری، تشعشع بالاتر از حد مجاز داشته و مردود شده و اجازه ورود به بازار را پیدا نکرده است.

فرد با اشاره به اینکه حتی در صورت اصلاح میزان تشعشع، گوشی باید بار دیگر مورد تست در آزمایشگاه رگولاتوری قرار گیرد، گفت: بسیاری از برندهای مشهور جهانی، محصولات خود را با کیفیت مختلف به مناطق مختلف ارسال می کنند و کشورهایی که دقت بیشتری دارند این گوشی ها را قبل از ورود به بازار تست می کنند تا از استاندارد تشعشعات آنها، اطمینان حاصل کنند. اگرچه این محصولات از نظر ظاهری شبیه به هم هستند اما از نظر کیفیت با هم تفاوت دارند.

وی ادامه داد: ممکن است یک مدل گوشی از یک برند مشهور، زمانی که از خط تولید بیرون می‌آید با اشکال فنی از نظر حدود تشعشع همراه باشد و این برندها، آن را برای کشورهای خاص می‌فرستند. در این زمینه رگولاتوری تمامی گوشی‌های وارداتی را با دقت مورد تست و ارزیابی قرار می‌دهد.
کد مطلب: 43848
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام