۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۲

ویندوز ۱۰ دومین سیستم عامل محبوب در جهان

ایتنا- ویندوز 10 همچنان سهم خود را در بازار سیستم‌عامل ها بیشتر کرده و روند رو به رشد خود را ادامه می‌دهد
ویندوز ۱۰ دومین سیستم عامل محبوب در جهان


خبر مهم این است که که یک رده دومی جدید در جدول سیستم‌های عامل داریم و حدس زدن اینکه این سیستم عامل چه نام دارد چندان کار سختی نیست؛ بله جدیدترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت: ویندوز ۱۰


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، ویندوز هفت تنها کمی از محبوبیت خود را از دست داده است، اما با اینحال اکنون 52.37 درصد بازار سیستم عامل‌ها را در اختیار خود دارد، با این وجود باز هم این افت کوچک یعنی از دست دادن 0.13 درصد کاربران،‌مهم تلقی می‌شود.

از لحاظ فنی در حال حاضر ویندوز ۱۰ در رده دوم سیستم عامل‌ها قرار دارد و 12.82 درصد سهم بازار را از آن خود نموده است. در این جدول و این سستم عامل تنها ویندوز برای برد رقابت می‌کند، حتی اگر شما ویندوز 8 و 8.1 را به این لیست اضافه کنید که با هم مجموعا حدود 13 درصد را در اختیار دارند باز زیاد به نظر نمی‌رسد.


پس در نهایت، تلاش مایکروسافت تا اینجا نتیجه مناسب داده و توانسته رتبه دوم را برای ویندوز 10 کسب نماید. رده دوم را به‌دست آورد. اما به یاد داشته باشید که ویندوز 10 یک سیستم عامل تمام و کامل است، بدین معنا که کامپیوترها، تبلت‌ها، اینترنت اشیاء و... می‌توانند با این سیستم عامل بخوبی کار کنند.

ویندوز ایکس‌پی با 11.24 درصد از سهم بازار و بدون اینکه چیز زیادی را از دست بدهد، در حال حاضر در رده چهارم قرار دارد و این اثبات کننده این واقعیت است که کاربران ویندوز ایکس‌پی هنوز هم وفادار مانده‌اند. هرچند مایکروسافت تمام تلاش خود را برای جذب کاربران بیشتر می‌کند، اما به نظر می‌رسد کاربران ایکس‌پی میخواهند تا برای همیشه از این نسخه ویندوز استفاده کنند!
 
کد مطلب: 41702
نام شما
آدرس ايميل شما


Arash
feedback
Iran, Islamic Republic of
ظاهراْ امن ترین سیستم عامل جهانه
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده تا ۱ سال آینده (نوامبر ۲۰۱۷) تمامی سیستم عاملهاش رو به ویندوز ۱۰ تغییر میده
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام