۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۹

تفاهم مخابراتی ایران و ایتالیا؛ مرکز مشترک IP در تهران تاسیس می‌شود

ایتنا- با تفاهم مخابراتی ایران و ایتالیا مقرر شد یک مرکز مشترک IP Pop در تهران تاسیس شود که دسترسی ایران به لینک‌های جهانی سطح بالا و کیفیت پهنای‌باند اینترنت را افزایش خواهد داد.
تفاهم مخابراتی ایران و ایتالیا؛ مرکز مشترک IP در تهران تاسیس می‌شود


در جریان سفر حسن روحانی به ایتالیا مدیران ارشد دو شرکت ارتباطات زیرساخت و اسپارکل به نمایندگی از بخش مخابرات دو طرف با امضای یک تفاهم نامه همکاری در جهت توسعه ظرفیت IP، اقدام به تاسیس یک مرکز IP Pop در تهران خواهند کرد.


به گزارش ایتنا از فارس، به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، با امضای این تفاهم‌نامه شرکت ارتباطات زیرساخت قادر خواهد بود ترافیک بیشتری را از بسترهای IP داخلی به کشورهای همسایه و پس از آن به شبکه جهانی مخابرات هدایت کند.

با اجرای این طرح، دسترسی شرکت ارتباطات زیرساخت به لینک‌های جهانی تحت مدیریت شرکت اسپارکل و از آن جمله Tier-1 فراهم شده و کیفیت پهنای‌باند دریافتی این شرکت ارتقا خواهد یافت.

الساندرا تالوتا مدیرعامل شرکت اسپارکل با ابراز خشنودی از امضای این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه، دسترسی ایران به خدمات جهانی اینترنت را فراهم کرده و ایران را به یکی از تامین کنندگان پهنای‌باند با کیفیت منطقه‌ای تبدیل می‌کند.

آذری جهرمی عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت نیز در خصوص این تفاهم‌نامه گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای ارتقای سطح کیفی ارائه خدمات اینترنتی در درگاه‌های بین‌المللی و نقاط مرزی با کشورهای همسایه به دنبال آن است تا با افزایش ظرفیت IP داخلی، اقدام به توسعه ظرفیت شبکه بین‌الملل خود نیز کند.

شرکت اسپارکل ایتالیا از جمله سرویس‌دهندگان برتر مخابراتی اروپا است و از یکسو مدیریت لینک‌های بین‌المللی در اتصال مخابراتی جنوب اروپا به شمال آفریقا و از جنوب آسیا به شرق آسیا را از سوی دیگر عهده‌دار است.

تعامل و همکاری دوجانبه شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان نهاد حاکمیتی مخابرات و ارتباطات ایران با این شرکت برجسته بین‌المللی منجر به تقویت توان مخابراتی ایران در سطح منطقه و سپس در بعد بین‌الملل خواهد شد.
کد مطلب: 40751
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام