۰
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۷
کمیسیون استاندارد سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران برگزار می‌کند:

دومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات

ایتنا - دبیرخانه دایمی و کمیته علمی این همایش هم اکنون در حال بررسی محورها و اهداف دومین همایش بوده و به زودی نتایج این بررسی‏ها اعلام خواهد شد.


رئیس کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، از برگزاری دومین همایش مدیریت وراهبری فناوری اطلاعات در زمستان ۹۲ خبر داد.


به گزارش ایتنا از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، لیلا لاریجانی با اشاره به برگزاری نخستین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در سال گذشته، گفت: کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات، پس از نیازسنجی برای تسهیل فضای کسب‌و‌کار، موضوع "راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات" را به عنوان حلقه مفقوده فرایند کسب وکار درسازمان‌ها شناسایی کرد و این موضوع سبب برگزاری اولین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در زمستان سال ۱۳۹۱ شد.
لاریجانی، برگزاری این همایش را یکی از دستاوردهای کمیسیون استاندارد خواند و ادامه داد: هدف این بود که از طریق سلسله همایش‌هایی، موضوع راهبری ومدیریت فناوری اطلاعات به عنوان یکی از الزامات رشد و بهره‌وری درسازمان‌ها مورد توجه قرار گیرد. این همایش در اولین گام خود، بیشتر به تشریح مفاهیم راهبری سازمانی فناوری اطلاعات پرداخت.

او با تاکید براینکه همايش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات قصد ندارد موضوع هدايت ITدر سطح ملي و حاکميت را مدنظر قرار دهد، گفت: این همایش سال‌گذشته بااهدافي ازجمله معرفی چارچوب‏ها و استانداردهای حوزه راهبری ومدیریت خدمات فناوري اطلاعات،ارتقای دانش عمومی درزمینه راه‏کارهای کاربردی همسویی کسب‌و‌کاروفناوری اطلاعات وهمچنين تبیین چالش‌ها، الزامات و عوامل کليدي موفقيت سازمان‌ها در استقرار چارچوب‌هاي مدیریت خدمات فناوری اطلاعات برگزارشد.»

رئیس کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با اشاره به تشکیل کمیته علمی دومین همایش افزود: دبیرخانه دایمی و کمیته علمی این همایش هم اکنون در حال بررسی محورها و اهداف دومین همایش بوده و به زودی نتایج این بررسی‏ها اعلام خواهد شد. 

برگزاری اولین جلسه کمیته علمی همایش
الهه نجفی، عضو کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، از برگزاری اولین جلسه کمیته علمی این همایش در محل دبیرخانه سازمان خبر داد.
نجفی با اشاره به ترکیب اعضا کمیته علمی دومین همایش مدیریت وراهبری فناوری اطلاعات گفت: اعضا این کمیته، ترکیب خوبی از اساتید دانشگاهی حوزه فناوری اطلاعات، متخصصان بخش خصوصی، نمایندگان انجمن انفورماتیک، انجمن مشاوره و مدیریت، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و همچنین خبرگان دستگاه‌های دولتی همچون معاونت توسعه و برنامه‌ریزی رئیس جمهور، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان هواشناسی و بانک ها را در بر می‌گیرد.

دبیر علمی همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ادامه داد: جمع‌بندی نظرات و بررسی‌های کارشناسی کمیته علمی، محورها و اهداف این همایش را تعیین خواهد کرد.
نجفی افزود: ماموریت این کمیته به عنوان بازوی علمی همایش، علاوه بر تعیین محورها و اهداف، بررسی و داوری مقالات ارسالی و برنامه ریزی برای ارایه محتوی مناسب و کاربردی برای برگزاری با کیفیت دومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات است. 
 
 
کد مطلب: 27056
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم