۰
يکشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۳۲
در تبريز برگزار شد:

سمینار تخصصی مجازی‌سازی و امنیت شبکه و داده

ايتنا- سمینار تخصصی مجازی‌سازی و امنیت شبکه و داده در تبریز برگزار شد.سمینار تخصصی مجازی‌سازی و امنیت شبکه و داده به همت شرکت ICTN (فن‌آوران اطلاعات و ارتباطات شمالغرب) در مجتمع فرهنگی صدرا در تبریز برگزار شد.

در طول این سمینار، مهداد مولاپناه، مدیر فنی شرکت ICTN و مهندس برتر سایبروم در خاورمیانه به انتخاب شرکت Elitecore ضمن تشریح مسیر پیاده‌سازی امنیت شبکه در سازمان‌ها و چالش‌های پیش روی مدیران و کارشناسان انفورماتیک، راهکارها و نکات کاربردی حاصل از تجربیات تیم پشتیبانی و فنی ICTN در پروژه‌های مختلف مشاوره، طراحی و پیاده‌سازی امنیت شبکه و داده در سازمان‌های دولتی و خصوصی کشور را بیان نمود.


تنها مدرس رسمی ایرانی دوره استاندارد و بین‌المللی CCNSP ضمن تاکید بر لزوم استفاده از توان فنی و نظارتی مشاوران انفورماتیک کشور و توجه به استانداردهای بین‌المللی در طراحی پروژه‌های شبکه داده و تامین امنیت آن، بر اهمیت وفاداری به طراحی انجام شده و مستندسازی کامل فعالیت‌های انجام شده در طول پروژه تاکید کرد که با استقبال شرکت‌کنندگان در سمینار متشکل از مدیران و کارشناسان انفورماتیک سازمان‌های دولتی و خصوصی، بانک‌ها، کارخانجات و صنایع مادر در شمال غرب کشور ( استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل ) مواجه شد.

در جریان این سمینار، سیدجعفر موسوی، مدیرعامل شرکت ICTN نیز ضمن آسیب‌شناسی رفتار و فرهنگ مدیریتی حاکم بر اغلب سازمان‌ها نسبت به حوزه IT و انتقاد از عدم توجه کافی به این حوزه و امنیت مبتنی بر آن توسط مدیران ارشد سازمان‌ها، به بیان دستاوردهای ICTN در مسیر رشد و ارتقای آن پرداخت و با تکیه بر تیم پشتیبانی و فنی توانمند و دانش محور، گستردگی حوزه کاری در سطح کشور، مشارکت تجاری با شرکت‌هایElitecore، Comguard  Secward و Caswell و توزیع محصولات Cyberoam در ایران، ICTN را یکی از شرکت‌های برتر انفورماتیک در سطح کشور معرفی کرد.

به گزارش ایتنا در ادامه این سمینار، مرتضی فرگام جمشیدی به بحث و بررسی پیرامون Serverها و Data Centerها و مسئولیت سنگین مدیران و کارشناسان انفورماتیک نسبت به عدم ایجاد وقفه در فعالیت آنها پرداخت و ضمن معرفی و تشریح راهکار نوین مجازی‌سازی سرورها و مزایای حاصل از آن، با بررسی موردی پروژه‌های مختلف Virtualization، به سوالات و دغدغه‌های مطرح شده از طرف کارشناسان و مدیران انفورماتیک حاضر در سمینار پاسخ گفت.

هادی حسین‌زاده، آخرین سخنران این سمینار بود که ضمن معرفی راهکارهای پشتیبان‌گیری Symantec، مزایای حاصل از استفاده از این مجموعه نرم‌افزاری را بیان کرد.

پرسش‌های شرکت‌کنندگان و پاسخ‌های سخنرانان و تعامل بالای بین این دو مجموعه از ویژگی‌های چشمگیر این سمینار بود که زمان در خور توجهی را نیز به خود اختصاص داد.

شایان ذکر است که در پایان این سمینار، جوایز نفیسی شامل یک دستگاه Apple IPad، یک دستگاه HP Netbook و یک دستگاه External Hard ۵۰۰ GB و سه بسته نرم‌افزاری Norton Internet Security ۲۰۱۱ با لایسنس معتبر یک ساله به قید قرعه به افرادی که به سوالات مطرح شده در سمینار پاسخ صحیحی ارائه داده بودند، اهدا شد.
کد مطلب: 18688
نام شما
آدرس ايميل شما