۰
plusresetminus
شنبه ۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۱

آموزش: روش پشتیبان‌گیری از گوشی های اندروید قبل از فروش

ایتنا - اگر می‌خواهید تلفن خود را بفروشید، ممکن است به همه داده‌ها (ازجمله تصاویر، فیلم‌ها، موسیقی و سایر موارد) ذخیره‌ شده در آن فکر کنید. مطمئناً نمی‌توانید تلفن را قبل از انتقال و حذف اطلاعات ذخیره‌شده در آن به شخص دیگری تحویل دهید.
آموزش: روش پشتیبان‌گیری از گوشی های اندروید قبل از فروش

اگر می‌خواهید تلفن خود را بفروشید، ممکن است به همه داده‌ها (ازجمله تصاویر، فیلم‌ها، موسیقی و سایر موارد) ذخیره‌ شده در آن فکر کنید. مطمئناً نمی‌توانید تلفن را قبل از انتقال و حذف اطلاعات ذخیره‌شده در آن به شخص دیگری تحویل دهید.
با این‌حال، بسیاری از کاربران نمی‌دانند چگونه از داده‌های ذخیره‌شده در دستگاه‌های اندروید خود به‌درستی پشتیبان تهیه کنند؛ بنابراین، در اینجا، شما یاد می‌گیرید که چگونه از دستگاه اندروید خود قبل از فروش پشتیبان تهیه و آن را پاک‌کنید. قبل از فروش، دستگاه اندروید خود را به‌طور صحیح پشتیبان تهیه و پاک‌ کنید.

 

پشتیبان‌گیری از گوشی‌های اندروید قبل از فروش

 

اجرای این روش‌ها بسیار آسان است. شما به برنامه پشتیبان گیری نیاز دارید که به شما امکان می‌دهد قبل از تنظیم مجدد دستگاه خود، از تمام داده‌های خود پشتیبان بگیرید.
  

1. پشتیبان‌گیری گوشی با استفاده از رایانه


خوب، وقتی صحبت از پشتیبان گیری از پرونده‌های ذخیره‌شده در اندروید می‌شود، به نظر می‌رسد هیچ‌چیز مانند استفاده رایانه نیست. این احتمالاً ساده‌ترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از پرونده‌های دستگاه اندروید است. کاربران باید دستگاه اندروید خود را از طریق کابل USB به رایانه متصل کرده و داده‌ها را انتقال دهند.

 

2. پشتیبان گیری از اطلاعات بازی‌ها در اندروید


اگر گیمر هستید، باید از داده‌های بازی خود نیز پشتیبان تهیه کنید. برای پشتیبان گیری از اطلاعات بازی، می‌توانید از برنامه Helium برای اندروید استفاده کنید.

مرحله 1. ابتدا در دستگاه اندروید خود، برنامه Helium - App Sync and Backup را بارگیری و نصب کنید.

مرحله 2. حالا برنامه را بازکنید و روی دکمه پشتیبان ضربه بزنید. بعد، برنامه‌هایی را که می‌خواهید از داده‌های آن‌ها پشتیبان تهیه کنید، انتخاب کنید.
 

مرحله 3. در پنجره بعدی، از شما خواسته می‌شود که مقصد پشتیبان را انتخاب کنید. می‌توانید فایل پشتیبان را در حافظه داخلی یا فضای ابری ذخیره کنید. برای بازیابی نسخه پشتیبان در دستگاه جدید، از گزینه بازیابی و همگام‌سازی استفاده کنید.
 

به‌این‌ترتیب می‌توانید از اطلاعات بازی خود در اندروید پشتیبان تهیه کنید.

 

3. پشتیبان گیری از مخاطبین و برنامه‌ها در اندروید


درست مانند هلیوم، گزینه‌های پشتیبان گیری دیگری نیز در فروشگاه Google Play موجود است. در زیر، برخی از بهترین برنامه‌های اندروید را برای تهیه پشتیبان از مخاطبین و برنامه‌ها آورده شده است.

Super Backup
این برنامه رایگان است که می‌توانید آن را از فروشگاه Google Play بارگیری کنید. با استفاده از این برنامه، می‌توانید به‌راحتی از تمام مخاطبین و برنامه‌ها به‌صورت یک پرونده در اندروید پشتیبان تهیه کنید و تمام مخاطبین را از یک پرونده بازیابی کنید. این سریع‌ترین ابزار پشتیبان گیری از اطلاعات در اندروید است. می‌توانید از برنامه‌ها و مخاطبین و پیامک‌ها و گزارش‌های تماس و نشانک‌ها و تقویم‌ها در کارت SD ‎/ Google Drive ‎/ Gmail پشتیبان تهیه کنید.

Titanium Backup
Titanium Backup Pro یکی از بهترین و پرکاربردترین برنامه‌های اندروید برای ایجاد نسخه پشتیبان است. بااین‌حال، برنامه برای کار به دسترسی root نیاز دارد؛ اما نکته مهم این است که از Titanium Backup می‌توان برای پشتیبان گیری از انواع برنامه‌ها و داده‌های سیستم استفاده کرد. بااین‌حال، ازنظر منفی، برنامه فقط روی دستگاه root کار می‌کند؛ بنابراین، اگر دستگاه root شده دارید، می‌توانید از برنامه استفاده کنید.

G Cloud Backup
خوب، G Cloud Backup یکی دیگر از برنامه‌های مفیدی است که به کاربران امکان می‌دهد از داده‌ها، مخاطبین، پیام‌ها، عکس‌ها، موسیقی و موارد دیگر در برنامه Cloud خود محافظت کنید. کاربران باید برنامه را از فروشگاه Google Play بارگیری کنند و سپس یک حساب رایگان ایجاد کنند. پس از ایجاد حساب کاربری، کاربران می‌توانند از مهم‌ترین پرونده‌های خود با امنیت در فضای ابری پشتیبان تهیه کنند.

 
 

4. پاک کردن تمام داده‌ها در اندروید


در اندروید، به تنظیمات - پشتیبان گیری و بازنشانی - بازنشانی داده‌های کارخانه - در صورت وجود با قفل تأیید کنید. (Settings - Backup & Reset - Factory Data Reset - Confirm with lock) با این کار همه موارد موجود در اندروید شما پاک خواهد شد.
راهنمای فوق در مورد نحوه پشتیبان گیری و پاک کردن اندروید قبل از فروش آن بود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا
 
کد مطلب: 65312
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر