کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آموزش: چگونه زیرنویس فارسی را در یوتیوب فعال کنیم؟

سايت خبری ايتنا , 8 مهر 1399 ساعت 1:00

ایتنا -یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران یوتیوب با آن روبرو شوند، زبان ویدئوها است که در این مقاله طریق تغییر زبان زیرنویس انگلیسی به فارسی آموزش داده می‌شود.سایت یوتیوب پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدئو، اکنون تبدیل به یکی از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی شده که روزانه میلیون‌ها نفر از آن بازدید می‌کنند و ویدئو به اشتراک می‌گذارند، ویدئوهایی در همه زمینه‌های گوناگون آموزشی، سرگرمی، تفریحی، اطلاع‌رسانی و... تقریبا در همه امور زندگی.
تعداد و حجم این ویدئوها اکنون به حدی زیاد شده است که می‌توان مجموعه آن را یکی از ذخایر بزرگ آموزشی و سرگرمی رایگان دنیای امروز دانست.

بدین ترتیب یوتیوب، پس از گوگل، پرترافیک‌ترین سایت جهان است که با میلیاردها کاربر، اکنون تبدیل به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها شده است.
به گزارش ایتنا، یوتیوب چنان میان کاربران جا باز کرده که تقریبا می‌توان گفت نمونه‌های مشابه، یارای رقابت با این شبکه اجتماعی ویدئومحور ندارند.

ویدئوهای موجود در یوتیوب گاه چنان از سوی کاربران مورد توجه قرار می‌گیرند که در یک روز، میلیون‌ها بیننده را به خود جذب می‌کنند و به اصطلاح viral می‌شوند.

اما شاید یکی از مشکلات این فیلم‌ها و ویدئوها این باشد که به دلیل زبان اصلی آن، برای اکثر کاربران ناآشنا به زبان آن قابل فهم نباشد.
اما یوتیوب برای این مشکل هم راه حلی مناسب عرضه کرده است: زیرنویس به زبان‌های مختلف. خوشبختانه زبان فارسی نیز در این راه حل گنچانده شده که با تنظیم دقیق آن، قادر خواهید بود براحتی از ویدئوهای یوتیوب استفاده کنید.

در این مقاله طریقه فعال کردن زیرنویس و تنظیم نمایش زیرنویس فارسی برای ویدئوهای یوتیوب آموزش داده می‌شود.

 

مرحله اول : بر روی تب CC کلیک کنید و زیرنویس انگلیسی را فعال کنید
 
چگونه زیرنویس فارسی را در یوتیوب فعال کنیم؟
 


مرحله دوم: روی تب ستینگ کلیک کنید 

چگونه زیرنویس فارسی را در یوتیوب فعال کنیم؟مرحله سوم: از منوی ستینگ گزینه Subtile/CC را انتخاب کنید

چگونه زیرنویس فارسی را در یوتیوب فعال کنیم؟مرحله چهارم : گزینه Auto Translate را انتخاب کنید

چگونه زیرنویس فارسی را در یوتیوب فعال کنیم؟مرحله پنجم: زبان فارسی را از منو انتخاب کنید

چگونه زیرنویس فارسی را در یوتیوب فعال کنیم؟
 
بدین ترتیب، اکنون براحتی می‌توانید ویدیوهای دلخواه خود را روی یوتیوب ببیند، و با استفاده از تنظیمات بالا، زیرنویس فارسی را روی آن مشاهده کنید.
 
 


کد مطلب: 62440

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/article/62440/آموزش-چگونه-زیرنویس-فارسی-یوتیوب-فعال-کنیم

ايتنا
  https://www.itna.ir