۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰

بسته های متنوع همراه اول و افزایش 10 درصدی حجم اینترنت

ایتنا- اخیراً همراه اول با توجه به حذف بسته های اینترنت شبانه به منظور کاهش هزینه بسته ها اقدام به افزایش حجم آنها کرده است.
بسته های متنوع همراه اول و افزایش 10 درصدی حجم اینترنت
در حال حاضر شاهد رقابت شدیدی میان اپراتورها برای جذب مشتریان بیشتر هستیم. در این راستا، اپراتورها سعی می کنند به ارائه بسته های کاربردی و به صرفه به مشتریانشان بپردازند. اپراتور همراه اول نیز تلاش دارد که مشتریان را راضی نگه دارد. در این ارتباط باید به تنوع بسته هایی که این اپراتور ارائه می دهد، اشاره کرد. جالب است بدانید که همراه اول اقدام به ارائه بسته های اینترنت پرسرعت متنوعی کرده است که در ادامه این مقاله ایتنا به آنها می پردازیم. با ما همراه باشید.

گفتنی است، همراه اول اولین اپراتور ارائه دهنده نسل 4.5 اینترنت در ایران است که تحت عنوان نوترینو عرضه می شود. در ادامه بیشتر درباره این موضوع توضیح می دهیم.
 

نوترینو چیست؟


نوترینو
 
سرویس نوترینو مزیت های زیادی نسبت به اینترنت نسل پیشین خود (2G) دارد. گفتنی است، تکنولوژی نسل قبلی اینترنت بر مبنای سرویس مکالمه بود، امّا تکنولوژی نسل جدید اینترنت مبتنی بر سرویس انتقال دیتا است. به همین دلیل، امکان استفاده از اینترنت با سرعت بالا و ارتباطات چندرسانه‌ای فراهم شده است.

خوب است بدانید که برای استفاده از اینترنت نوترینو باید در محدوده پوشش این شبکه قرار بگیرید. همچنین، تلفن همراهتان باید قابلیت استفاده از شبکه 3G  و یا 4G  را داشته باشد.
با استفاده از نوترینو می توانید از خدمات زیر بهره مند شوید:
•   اتصال به شبکه اینترنت با سرعت و قابلیت اطمینان بالا و در حین حرکت؛
•   برقراری تماس تصویری به وسیله نرم افزارهای مربوطه؛
•   دانلود ویدئو، امکان دریافت کلیپ های تصویری بر روی گوشی تلفن همراه؛
•   امکان دریافت تصاویر تلویزیونی بر روی گوشی های تلفن همراه؛
•   توانایی تبادل حجم انبوهی از اطلاعات؛
•   دسترسی آسان تر به برنامه های کاربردی ؛
•    بازی در گیم های آنلاین؛
•   بهره مندی سریع تر از انواع محتواهای ارزش افزوده؛
 

بسته های اینترنت همراه اول

 

بسته های آلفا+


بسته هایی هستند که به شبکه نسل ۳ ، ۴ و ۴٫۵ متصل می شوند و امکان استفاده از اینترنت پرسرعت را برایتان فراهم می کند. با استفاده از این بسته ها می توانید به دریافت و ارسال فایل های با حجم بالا بپردازید و بدون هیچ اختلالی تماس های صوتی و تصویری برقرار کنید. بسته های آلفا+ در بسته های متنوعی به لحاظ زمان مصرف و حجم بسته ارائه شده اند.

کوتاه مدت

در این زیر مجموعه، بسته هایی برایتان تدارک دیده شده است که باید در بازه زمانی یک روزه، هفت روزه و سی روزه مصرف شوند.

بلند مدت

در این ززیرمجموعه، بسته هایی عرضه شده است که مهلت استفاده از آن ها سه ماه، شش ماه و یکسال هستند.
 
همراه اول

برای استفاده از بسته های آلفا+ به نکات زیر دقت کنید:
•    بسته های آلفا + قابلیت رزو خودکار را دارند. بدین ترتیب، اگر گزینه رزرو خودکار را فعال کنید، همان بسته ای که در حال حاظر برای شما فعال است، بعد از اتمام زمان یا حجم مجددا به صورت خودکار تمدید می شود.
•    هزینه بسته های آلفا + در خط های دائمی بر روی قبض اعمال می شود، امّا هزینه این بسته ها برای خطوط اعتباری از شارژ مشترک کم می شود.
بسته های اینترنت ساعات مشخص
بسته‌های ساعات مشخص همراه اول، زیرمجموعه بسته‌های پرسرعت نوترینو هستند. از این بسته ها می توانید در بازه‌های زمانی مشخصی از شبانه‌روز استفاده کنید. جالب اینکه، این امکان فراهم شده است که این بسته ها را به طور همزمان با سایر بسته های اینترنت همراه اول فعال نمایید.  گفتنی است، برای فعالسازی این بسته ها باید *۱۰۰*۲۷# را شماره گیری نمایید.
در حال حاضر، این بسته ها در دو نوع صبحانت و شبانت ارائه می شود. از بسته های صبحانت می توانید طی ساعات 6 صبح تا 12 ظهر استفاده کنید. بسته های شبانت نیز طی ساعات 2 تا 7 صبح قابل استفاده هستند.
برای استفاده از بسته های اینترنت ساعات مشخص نکات زیر را مدنظر داشته باشید:
•    تمامی مشترکین اعتباری و دائمی می توانند از بسته های اینترنت ساعات مشخص استفاده کنند.
•    امکان تمدید خودکار حجمی و یا زمانی برای این بسته ها وجود ندارد.
•    مشترک نمی تواند به صورت همزمان بیش از یک بسته اینترنت ساعات مشخص را فعال نماید.
•    اگر بسته های ساعات مشخص را به صورت همزمان با دیگر بسته ها فعال نمایید، اولویت مصرف با بسته‌های ساعات مشخص است.
•    برای دریافت راهنمای بسته‌های ساعات مشخص می توانید کد *۱۰۰*۲۷۹# و برای استعلام وضعیت بسته‌های ساعات مشخص کد *۱۰۰*۰# را شماره‌گیری نمایید.


بسته های اینترنت ویژه مشترکین جدید


همراه اول در راستای افزایش رضایت مشترکین، بسته های اینترنت ویژه مشترکین جدید را ارائه داده است. این بسته ها صرفا مخصوص مشترکین جدید (دائمی و اعتباری) هستند. مشترکین جدید شامل کسانی می شود که بیش از ۳۰ روز از تاریخ فعالسازی سیم کارت آنها نگذشته باشد. بدیهی است که سایر مشترکین قادر به خرید این بسته ها نیستند. جالب اینکه، مشترکین جدید هیچ محدودیتی در خرید بسته های ویژه مشترکین جدید ندارند و تا زمانیکه 30 روز از زمان فعالسازی سیم کارتشان نگذشته باشد، می توانند این بسته ها را فعال نمایند.  این بسته ها را می توان رزرو کرد. خوب است بدانید که اگر تا قبل از اینکه 30 روز از زمان فعالسازی سیم کارتتان بگذرد اقدام به رزرو یکی از بسته ها نمایید و بعد از رزرو، مهلت 30 روزه تمام شود، می توانید بسته رزرو شده را فعال نمایید. موضوع نهایی اینکه این بسته ها قابلیت رزرو خودکار را دارند.

 
بسته های همراه اول


بسته های مدار فیروزه ای


همراه اول در قالب بسته های مدار فیروزه ای، بسته های اینترنت و مکالمه کوتاه مدت (ساعتی) و به صرفه ای را ارائه داده است. قیمت این بسته ها در ساعات و مکان های مختلف شبکه همراه اول متفاوت است. اگر می خواهید از بسته های پیشنهادی خودتان مطلع شوید، باید *۱۲۱# را شماره گیری نمایید.
نکات مهم در ارتباط با بسته های مدار فیروزه ای عبارت اند از:
•    برای اطلاع از بسته های پیشنهادی می توانید از اپلیکیشن مدار فیروزه ای استفاده کنید.
•    بسته های مدار فیروزه ای را تمامی مشترکین اعم از دائمی و اعتباری همراه اول می توانند فعال کنند.
•    این بسته ها را نمی توان رزرو کرد. بنابراین، تنها زمانی می توانید بسته مدار فیروزه ای بعدی را فعال نمایید که اعتبار زمانی یا حجم بسته فعلی تان تمام شده باشد.
•    در یک روز می توانید هر تعداد بسته مدار فیروزه ای را که می خواهید فعال نمایید.
•    جالب اینکه، می توانید به صورت همزمان بسته دیتا مدار فیروزه ای و بسته مکالمه مدار فیروزه ای را فعال کنید. امّا نمی توانید دو بسته دیتا مدار فیروزه ای یا دو بسته مکالمه مدار فیروزه ای را فعال نمایید.
•    به یاد داشته باشید که بسته های مدار فیروزه ای نسبت به تمامی بسته های دیگر به لحاظ مصرف اولویت دارند.
•    به این نکته مهم توجه داشته باشید که اگر بسته فعالی ندارید و از بسته مدار فیروزه ای استفاده می کنید، باید نسبت به تمام شدن آن دقت داشته باشید. زیرا پس از اتمام بسته مدار فیروزه ای، مصرفتان با تعرفه عادی محاسبه می شود.
•    همچنین به یاد داشته باشید که در بسته های مکالمه فیروزه ای، مکالمه درون شبکه موردنظر است و مکالمات خارج شبکه با تعرفه عادی محاسبه می شوند.


مختصری درباره بسته های همراه اول


با توجه به تمامی آنچه در بالا گفته شد، می توان به این نتیجه رسید که همراه اول بسته های متنوعی را در اختیار مشترکان قرار می دهد. تنوع بسته ها این امکان را برای شما به وجود می آورند تا با توجه به نیازتان یکی از آن ها را انتخاب کنید. به طور کلی، جلب رضایت مشترکان یکی از اهداف همراه اول به شمار می رود. در همین راستا، این اپراتور تلاش کرده است که خدمات خوبی را به مشترکانش ارائه دهد. در این ارتباط می توان به افزایش 10 درصدی حجم بسته های اینترنت همراه اول اشاره کرد. گفتنی است، اخیراً همراه اول پس از حذف بسته های اینترنت شبانه، اینترنت هدیه صبحانت را به بسته های پرمصرف خود اضافه کرده است.
خوب است بدانید که اخیراً وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توییتی را منتشر کرد که متن آن به این شرح است:
مردم از افزایش قیمت بسته های اینترنتی، شکایت دارند. با آغاز مدیریت هزینه ها در اپراتورها، از هفته گذشته اصلاح قیمت ها آغاز شد. فعلاً با همان قیمت ها، ده درصد حجم بیشتر اضافه شده است. کاهش هزینه ها در اپراتورها، با جدیت پیگیری می شود.
جالب است بدانید که همراه اول تنها اپراتوری است که در راستای این توییت وزیر مربوطه اقدام کرده و حجم بسته هایش را افزایش داده است.

جمع‌بندی
در پایان می توان این طور گفت که همراه اول یکی از اپراتورهای پیشرو در ایران به شمار می رود که در راستای جلب رضایت مشتریانش گام برمی دارد. به ویژه می توان به تنوع بسته های این اپراتور اشاره کرد. این تنوع باعث شده است که هر کسی با هر سلیقه ای بتواند از بسته موردنظرش استفاده نماید.
 
کد مطلب: 55467
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام