۰
plusresetminus
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۴

۵ نشانه که نیاز سازمان شما را به نرم‌افزار داشبورد نشان می‌دهد

هر چند، پیش از این که بتوان گفت، کدام نرم افزار داشبورد ممکن است برای سازمان شما مفید باشد، نیاز است تا درمورد کسب و کار شما بدانیم، اما اینجا ۵ نشانه که ممکن است منجر گردد تا سازمان شما از نرم افزار هوش تجاری سود ببرد، بیان می گردد.
۵ نشانه که نیاز سازمان شما را به نرم‌افزار داشبورد نشان می‌دهد


هر چند، پیش از این که بتوان گفت، کدام نرم افزار داشبورد ممکن است برای سازمان شما مفید باشد، نیاز است تا درمورد کسب و کار شما بدانیم، اما اینجا ۵ نشانه که ممکن است منجر گردد تا سازمان شما از نرم افزار هوش تجاری سود ببرد، بیان می گردد:


۱. احساس می کنید که سازمان شما می تواند بهبود یابد، اما هیچ ایده و نظری ندارید که با اطمینان بگویید یا دقیقاً مشخص کنید که این بهبود چطور می تواند اتفاق بیافتد.
باور دارید داده ها ممکن است به سازمان شما کمک کنند، اما مانند بسیاری از تصمیم گیرندگان نمی دانید که بهتر است چه داده هایی را انتخاب کنید یا چگونه آنها را جمع آوری کنید و از طرفی نمی دانید این امر، به تنهایی چگونه اجازه حرکت به سوی یک راه پرمعناتر را می دهد.
یک نرم افزار خوب گزارش داده ها، صرفاً شما را با ابزارهایی برای دسترسی و تجزیه و تحلیل داده هایتان تجهیز نمی کند، بلکه شما را به سوی سودآوری بهتر با این ابزارها، سوق می دهد.

۲. به نظارت/جمع آوری داده می پردازید و کار همین جا تمام می شود.
ممکن است جمع آوری داده ها را آغاز کنید و تصور نمایید این کار معنی دار می باشد، اما این موضوع برای ما غیرمعمول نیست که با مدیرانی ملاقات کنیم که می گویند معدنی از داده دارند، لیکن نمی دانند که چگونه می توانند آنها را محسوس سازند و یا از آنها اهرمی به نفع خودشان بسازند. گزارش داده های خوب می تواند راه حلی برای دور کردن این گونه چالش ها و قرار گرفتن در روند پیشرفت را به شما بدهند.

۳. مدت زمان زیادی را هدر می دهید تا ابزاری بسازید تا کمک کند که در داده هایتان نفوذ نمایید.
شاید در حال حاضر بر این باورید که یک نرم افزار هوش تجاری واقعی برای سازمان شما مفید است، لیکن در حال مبارزه با خود هستید، چرا که از برچسب قیمت تحقیقاتی که منجر به یک راه حل می گردد، یا حتی فرآیند تغییر پیاده سازی می ترسید. بنابراین شما یا کارکنان سازمان به شدت وابسته به ساخت صفحات اکسل هستید و این در خوشبینانه ترین حالت، روزها و هفته ها وقتتان را می گیرد؛ در حالی که یک راه حل گزارش گیری از داده چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

۴. راه حل فعلی شما به قدر کافی بازده سرمایه گذاری مورد نیاز سازمان را دربرندارد .
تعداد زیادی محصولات هوش تجاری بزرگ وجود دارند که در سازمان می توانید از آنها استفاده کنید؛ لیکن مشکلی که بیشتر این راه حلها در بازار امروز با آنها درگیر هستند، این است که صرفاً برای انجام ابتدایی ترین کارهای هوش تجاری به مهارت تخصص فناوری اطلاعات نیاز دارند و این برای بیشتر شرکت ها هزینه ای را دربر دارد که نمی توانند از پس آن برآیند.

۵. رقبایتان، شما رو پشت سرگذاشتند و تنها غباری از آنها به جا مانده است.
اگر چه این نشانه در انتها ظاهر می شود، اما مهم ترین نشانه است. مردم تجارت می کنند تا پول دربیاورند و زمانی که رقبایتان یک قدم از شما جلوتر باشند، نمی توانید این کار را انجام دهید. آیا مشتریان قدیمی یا سفارشات جدید خودتان را از دست می دهید چون رقبایتان در زمان کمتری سرویس بهتری را با استفاده از هوش تجاری بر روی موبایل در جلسات مشتریان ارائه می دهند؟ راه حل گزارش داده های صحیح می تواند کمک کند تا مطلع، مناسب، رقابت پذیر و زنده بمانید.

امید است، به دانش و درک بهتری از آنچه که نرم افزارهای داشبورد تجاری هستند، برسید و این موضوع به نفع سازمانتان باشد.

منبع: پایگاه دانش BPM رایورز
کد مطلب: 48103
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر