۰
plusresetminus
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۱

سرویس بازی ابری استادیا تعطیل می‌شود

ایتنا - ​​​​​​​گوگل اعلام کرد سرویس بازی ابری استادیا (Stadia) را تعطیل کرده و پول مشترکان را پس می دهد.
سرویس بازی ابری استادیا تعطیل می‌شود

دو سال و نیم پس از آن که سرویس بازی ابری استادیا در کنفرانس طراحان گوگل رونمایی شد، تعطیلی این سرویس رسما اعلام شد. مشترکان استادیا تا ۱۸ ژانویه سال ۲۰۲۳ به آرشیو بازیها دسترسی خواهند شد و پس از این تاریخ، استادیا تعطیل می شود. گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرد هزینه مشترکان را تا آن زمان، جبران خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، گوگل پیش از این از مشکلات استادیا صحبت نکرده بود و در توییتی در اواخر ژوییه سال ۲۰۲۲، اعلام کرده بود: استادیا تعطیل نمی شود. مطمئن باشید که ما همواره تلاش می کنیم بازیهای فوق العاده بیشتری را به این پلتفرم و "استادیا پرو" بیاوریم.

اگرچه این سرویس بازخورد خوبی دریافت کرده بود اما گوگل با رقابت شدید از سوی محصولات مشابه رقیبانی نظیر سونی، مایکروسافت و آمازون روبرو بود. گوگل فوریه سال گذشته، استودیوی طراحی داخلی بازیهای استادیا که بازیهای انحصاری را در این پلتفرم عرضه کرده بود را تعطیل کرد. فیلیپ هریسون، نایب رییس و مدیرکل گوگل استادیا در آن زمان اعلام کرده بود ساخت بازی‌های درجه یک، سالها زمان می برد و سرمایه گذاری قابل توجهی می خواهد و هزینه آن به شکل سریعی بالا رفته است.

بر اساس گزارش وب سایت تِک کرانچ، بعضی از کارمندانی که در تیم استادیا باقی مانده بودند، به بخشهای دیگر گوگل منتقل خواهند شد.
کد مطلب: 69910
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای