۰
plusresetminus
يکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۴

تاثیر اسپیکرهای هوشمند بر سخنرانی‌ها!

ایتنا - نسخه اجتماعی Alexa از طریق برقرار احساس ارتباط نزدیکتر و ایجاد یک تجربه بهتر در کاربران توانسته است آن‌ها را برای سخنرانی، بهتر آماده کند.
تاثیر اسپیکرهای هوشمند بر سخنرانی‌ها!

گروهی از محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا با استفاده از پلتفرم Amazon Alexa، یک مربی خانگی هوشمند برای یادگیری سخنرانی ساختند که امکان تمرین تجدید ساختار شناختی را برای کاربر فراهم می‌کند.

به گزارش ایتنا از ایرنا، این تمرین، یک تکنیک فیزیولوژیکی است که افراد مضطرب با استفاده از آن می‌توانند رفتار و افکار منفی خود را شناسایی کرده و تغییر دهند.

در این تحقیقات از داوطلبان خواسته شد با یک بلندگوی هوشمند Amazon Echo تعامل کنند. گروهی از داوطلبان به طور تصادفی با یک نسخه بسیار اجتماعی از Alexa وارد ارتباط شدند و گروه دیگر با نسخه‌ای که در روابط اجتماعی از جمله احوالپرسی و مکالمات روزمره، چندان مهارتی نداشت تعامل کردند. سپس از داوطلبان خواسته با استفاده از آنچه یادگرفته‌اند، ‌سخنرانی کوتاهی را آماده کرده و با استفاده از یک برنامه واقعیت مجازی آن را در یک اتاق شبیه سازی شده با ۲۰ شنونده، ارائه کنند. پس از سخنرانی، از داوطلبان در مورد تجربه آن‌ها نظرسنجی شد.

در نتیجه این بررسی‌ها مشخص شد نسخه اجتماعی Alexa از طریق برقرار احساس ارتباط نزدیک‌تر و ایجاد یک تجربه بهتر در کاربران توانسته است آن‌ها را برای سخنرانی، بهتر آماده کند.

به گفته متخصصان، این مربی دیجیتال در آزمایشات اولیه توانسته است اضطراب کاربران برای سخنرانی در برابر جمع را کاهش دهد. به گفته کاربران، تعامل با Alexa علاوه بر کاهش اضطراب آن‌ها، می‌تواند یک جایگزین  مناسب برای آموزش رودرو در رابطه با سخنرانی باشد. نتایج این تحقیقات کارکرد بلندگوهای هوشمند را از ابزاری برای پاسخگویی به سوالات به یک مربی هوشمند تغییر می‌دهد.

افراد مضطرب معمولا درباره قضاوت شدن توسط مربی یا درمانگر خود نیز دچار اضطراب می‌شوند. بنابر این استفاده از فناوری‌های هوشمند برای آموزش سخنرانی و درمان اضطراب اجتماعی، می‌توان افراد مضطرب را از این نگرانی نیز رها کرد.
کد مطلب: 60735
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است