۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۱

موبایل خورشیدی شیائومی چه ویژگی‌هایی دارد؟

ایتنا - شرکت شیائومی حق امتیاز اختراع یک موبایل با پنل خورشیدی را ثبت کرده است. نمایشگر این دستگاه بدون فرورفتگی است و به نظر می‌رسد دوربین جلویی زیر نمایشگر نصب شود.
موبایل خورشیدی شیائومی چه ویژگی‌هایی دارد؟


 شرکت چینی شیائومی حق امتیاز اختراع یک موبایل جدید را ثبت کرده که دارای پنل خورشیدی است.
طبق اطلاعات به دست آمده این حق امتیاز جولای سال گذشته در «سازمان جهانی مالکیت فکری»(WIPO) ارائه شده است. این حق امتیاز شامل چند تصویر از طراحی موبایل است.

به گزارش ایتنا از مهر، این طرح‌ها نشان می‌دهند موبایل خورشیدی مذکور دارای نمایشگری بدون فرورفتگی است، اما مشخص نیست دوربین جلویی آن در کجا قرار می‌گیرد. زیرا نشانی از ماژول دوربین جلویی پاپ آپ نیز در تصاویر وجود ندارد. بنابراین احتمال دارد این شرکت از فناوری تعبیه دوربین زیر نمایشگر  برای این موبایل استفاده کند.
 

پشت دستگاه نیز  ماژولی با دو دوربین وجود دارد و حسگرهای دوربین به طور عمودی قرار گرفته اند.یک فلش ال.ای.دی نیز میان دو حسگر قرار دارد. علاوه بر آن پشت دستگاه نشانی از حسگر اثر انگشت نیست بنابراین، این ماژول احتمالا زیر نمایشگر قرار می‌گیرد.
اما مهم‌ترین بخش این موبایل پنل خورشیدی آن است که تقریبا بخش اعظم پشت دستگاه را می‌پوشاند. جالب آنکه این پنل از ماژول دوربین نازک‌تر است. با کمک این پنل  دستگاه به وسیله انرژی خورشیدی شارژ می‌شود.

 البته هیچ اطلاعاتی درباره عرضه یا ساخت این موبایل وجود ندارد. هرچند حق امتیاز آن ثبت شده  اما لزوما به معنای آن نیست که دستگاهی با این مشخصات به بازار عرضه می‌شود.
کد مطلب: 57621
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است