۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲

شرکت‌های چینی استفاده از گوشی آیفون توسط کارکنانشان را تحریم کردند

ایتنا- به تازگی مشخص شد که برخی از شرکت‌های چینی تصمیم گرفتند که آن دسته از کارکنان خود را که از محصولات شرکت اپل استفاده می‌کنند، تنبیه کنند و حتی برخی از این شرکت‌ها تصمیم به اخراج این‌گونه کارمندان گرفتند.
شرکت‌های چینی استفاده از گوشی آیفون توسط کارکنانشان را تحریم کردند
اخیرا یکی از مدیران عالی شرکت هواوی بازداشت شد و به همین خاطر برخی از شرکت‌ها و گروه‌های تجاری چینی به این نتیجه رسیدند که باید محصولات شرکت اپل را تحریم کنند و یکی از بخش‌های این تحریم آن است که از کارکنان خود خواستند که دیگر از محصولات شرکت‌های آمریکایی مانند اپل استفاده نکنند.
 
به گزارش ایتنا به نقل از سی‌ان‌ان، چند سازمان و شرکت چینی با حمایتی عالی از شرکت هواوی، در اقدامی گسترده‌تر و شدیدتر اعلام کردند که در صورتی که کارکنان از محصولات شرکت اپل از جمله گوشی‌های آیفون استفاده کنند، مشمول جریمه و تنبیه خواهند شد و حتی برخی از این شرکت‌ها، یارانه‌های خاصی را برای خرید گوشی‌های هوشمند چینی به کارکنان خود پرداخت کردند.
 
اعضای اتاق بازرگانی نانچانگ در شانگهای در بیانیه‌ای که جدیدا منتشر شد، به هشدار نسبت به استفاده از محصولات ممنوع اپل پرداختند و اعلام کردند: «ایالات متحده می‌خواهد در برابر رشد چین بایستد و ما بر این باوریم که مردم چین باید به صورت متحد، از محصولات ملی خود پشتیبانی کنند.»
تحری آیفون اپل در چین 
منگ وانژو، مدیر مالی و دختر بنیانگذار شرکت هواوی چندی پیش و در اول دسامبر 2018 در کانادا دستگیر و بازداشت شد و پس از آن جنبش‌های گوناگونی علیه شرکت‌های آمریکایی در چین شکل گرفت.
امکان استرداد وی به ایالات متحده وجود دارد و همین موضوع باعث برانگیختن خشم رسانه‌های دولتی چین شده است.
 
رسانه‌های چین با غیرقانونی خواندن این قانون، از مردم و شرکت‌ها خواستند که استفاده از کالاهای آمریکایی را به حداقل ممکن برسانند.

این نخستین باری نیست که شرکت‌های چینی از شرکت‌های هموطن خود دفاع می‌کنند. چند سال پیش و در حین اختلا با ژاپن بر سر جزایر، چند فروشگاه ژاپنی در حین اعتراضات ویران شد.
 
کد مطلب: 55441
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
هوآوی شرکت خیلی خوبیه و پیشرفت فوق العاده ای کرده اما خداییش هیچی آیفون نمیشه! هر چند خودم ندارم🙂 این دلار کوفتی بالا نمی‌رفت مردم راحت میتونستن گوشی موردعلاقشون بخرن
نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم