۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰

اینترنت؛ از ضروریات سفر

ایتنا - شاید تصورش سخت باشد اما فقدان اینترنت در سفرها،‌می‌تواند حتی باعث گم شدن افراد و مسمومیت غذایی هم شود!
اینترنت؛ از ضروریات سفر


در حال حاضر، سفر به سراسر جهان بدون دانستن زبان بومی آن منطقه کار غیر ممکنی نیست، چون در عصر فناوری و ارتباطات امروزی با دیگران بدون دانستن زبان مادری آنها به‌راحتی می‌توان ارتباط برقرار کرد.

شما به هر مکانی که علاقه دارید می‌توانید سفر کنید، در بهترین رستوران‌ها غذا بخورید و به راحتی مسیر خود را بدون نیاز به راهنمایی دیگران بیابید.
هر چند تمامی این موارد موجب راحتی گردشگران شده است، با این حال وابستگی به اینترنت سبب  شده تا مسافران در کشورهای غریبه، با ناتوانی در برقراری ارتباط اینترنتی، احساس ناامنی کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، با توجه به تحقیقات صورت گرفته توسط آزمایشگاه کاسپرسکی روسیه (Kaspersky) مشخص شد از هر پنج نفر، فرد یک نفر پس از، از دست دادن ارتباطات اینترنتی خود در سفر دچار مشکل شده است؛ یکی از این مشکلات، مسمومیت غذایی بود!
یکی از شرکت‌کنندگان گفت: به دلیل قطع شدن ارتباط اینترنتی خود با دیگران در کویر گم شدم.

حدود 85 درصد از شرکت‌کنندگان اظهار کردند: اگر اینترنت آنها در مکان‌هایی که با آن آشنا نبودند قطع می‌شد، احساس ناامنی می‌کردند و 38 درصد این افراد گفتند: یکی از موارد نگرانی از نداشتن اتصال به اینترنت طی سفر، امنیت است.

دیمیتری آلشکین، یکی از محققان این تحقیق، اظهار کرد: استفاده از اینترنت همیشه بد نیست و مسافران با کمک اینترنت به راحتی می‌توانند در کشورهای دیگر هتل، رستوران و مسیر مورد نظر خود را بیابند، اما باید از عدم دسترسی به اینترنت طی سفر نیز آگاه باشند و اگر به اینترنت وابسته هستند پیش از ترک کشور خود اقدامات احتیاطی لازم را اتخاذ کنند.
کد مطلب: 54731
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است