کد مطلب: 10964
Share/Save/Bookmark
شركت‌هاي توليدكننده اصلي دنيا در‌ ايران دفتر رسمي موبايل ندارند
 
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۸۷ ساعت ۲۲:۳۴
 
به گزارش فارس، در حال حاضر بازار گوشي تلفن همراه در كشور در اختيار شركت‌هاي بزرگي چون نوكيا، سوني اريكسون، موتورولا، سامسونگ، ال جي و اندكي در اختيار ساير برندهاست. نوكيا بزرگترين شركت و فروشنده در ايران به شمار مي‌رود و پس از آن شركت‌هاي سوني اريكسون، موتورولا و سامسونگ قرار دارند.

در اين بين تنها نوكيا طي سال‌هاي اخير اقدام به راه‌اندازي دفتر رسمي ويژه خود براي موبايل در تهران كرده و حتي روابط عمومي و سايت فارسي زبان خود كرده است. در سال‌هاي گذشته و اخيرا ديگر شركت‌ها با وجود سودهاي كلان از بازار ايران حتي اين زحمت را به خود نداده‌اند تا دفتر مستقيم و رسمي خود ويژه تلفن همراه را جدا از نمايندگي‌هاي فروش خود در كشور راه‌اندازي كنند.

در اين بين تنها سامسونگ داراي سايت فارسي براي تمام محصولات خود از جمله گوشي است و سايت اينترنتي يا دفتر ويژه و رسمي تلفن همراه ندارد. شركت سوني‌اريكسون كه پس از نوكيا بزرگ‌ترين بازار گوشي در ايران را دارد هنوز يك دفتر رسمي پس از چند سال فعاليت در ايران ندارد و تنها نماندگي فروش گوشي دارد.

شركت‌هايي چون سوني اريكسون، موتورولا و سامسونگ هيچيك اقدام به راه‌اندازي دفتر مستقيم و رسمي اختصاصي گوشي تلفن همراه در ايران نكرده‌اند و هر از چند گاهي تنها نمايندگي فروش خود را تغيير داده‌اند. در ضمن برخي از اين نمايندگي‌هاي فروش نمايندگي ثالث به شمار مي‌روند و از دوبي اجازه نمايندگي اخذ كرده‌اند.

كارشناسان معتقدند ايجاد دفتر مستقيم ويژه تلفن همراه از سوي شركت‌هاي فروشنده گوشي در بازار كشور موجب ثبات، پيگيري مناسب از سوي مسوولان و مردم و نيز ايجاد برنامه‌ريزي و تمركز بر روي فعاليت اين شركت‌ها خواهد شد.