۰
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹

هنوز استارت‌آپ را نمی‌شناسید!

ایتنا - دیجی کالا با قدمتی 11 ساله و زودفود با قدمتی 8 ساله، اسنپ با بیش از سه سال فعالیت و تزریق میلیاردها تومان سرمایه قطعا استارت‌آپ نیستند.
هنوز استارت‌آپ را نمی‌شناسید!

علی اصلان شهلا- فناوران - نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال هم مانند الکامپ و جیتکس، صاحب بخش ویژه استارت‌آپ‌ها می‌شود.
هدف از راه‌اندازی این بخش هم تسهیل توسعه استارت‌آپ‌ها عنوان شده است. برای جذابیت این بخش هم انواع و اقسام نام‌ها و اسم‌هایی که در زیست بوم کسب و کارهای نوپا و استارت‌آپ ویکندها شنیده می‌شود، ردیف شده و قرار است در این بخش از رویداد برپا شود: دکتر استارت‌آپ، استارت‌آپ شو، دیوار استارت‌آپ، کافه استارت‌آپ، استارت‌آپ بمان و استارت‌آپ بازار.

دبیر کسب و کارهای نوپای نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در مصاحبه‌ای که در همین صفحه منتشر شده است، با اعلام برپایی این بخش در نمایشگاه در جهت حمایت از کسب و کارهای نوپا، دیجی کالا، اسنپ، تپسی، آپارات و زودفود را مصداق کسب و کارهای نوپا دانسته است.
همین موضوع نشان می‌دهد که نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال حداقل در بخش استارت‌آپ‌ها، هرچند که نیت خیری دارند، اما راه را اشتباه طی می‌کنند. هر کسب و کار، سرویس یا فروشگاه آنلاینی نمی‌تواند استارت‌آپ باشد و حتی اگر روزی یک استارت‌آپ بوده باشد، لزوما تا آخرین روز دنیا نمی‌توان از آن به عنوان یک کسب و کار نوپا یاد کرد.

دیجی کالا با قدمتی 11 ساله و زودفود با قدمتی 8 ساله، اسنپ با بیش از سه سال فعالیت و تزریق میلیاردها تومان سرمایه قطعا استارت‌آپ نیستند، بلکه شرکت‌های بزرگ دیجیتالی کشور بوده و استارت‌آپ دانستن آنها و تلاش برای حمایت از آنها به نام کسب و کارهای نوپا، کمکی به توسعه کسب و کار جوانان تازه‌کار نمی‌کند.

برای استارت‌آپ بودن باید حداقل دوشرط خلاقیت و تازگی ایده و به بلوغ نرسیدن رعایت شده باشد. بنابراین اگر قرار است استارت‌آپ‌هایی در یک نمایشگاه معرفی شوند، قاعدتا به جای موج سواری با نام‌های بزرگ و به بلوغ رسیده، باید سراغ جوانان خلاق و گمنام رفت و زمینه را برای رشد و توسعه آنها فراهم کرد.
 
کد مطلب: 50703
برچسب ها: استارت‌آپ
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم