کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ایلان ماسک: برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای به ایران درخواست معافیت از تحریم‌ها را می‌دهیم

29 شهريور 1401 ساعت 12:29

ایتنا - ایلان ماسک در جواب توییت خبرنگاری در مورد ارائه اینترنت ماهواره‌ای به ایران گفت درخواست معافیت از تحریم‌های ایران در زمینه خدمات اینترنت ماهواره‌ای را خواهد داد.ایلان ماسک، بنیانگذار اسپیس‌اکس گفت، برای تامین خدمات ماهواره‌ای استارلینک برای کشورهای تحت تحریم آمریکا، معافیت از تحریم‌ها را درخواست می‌کند.

به گزارش ایتنا، ایلان ماسک مالک شرکت اسپیس‌اکس در جواب توییت خبرنگاری گفته به دنبال معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه تهران برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای هستیم.

مدیرعامل تسلا دیشب در توییتی گفت که با ارائه خدمات استارلینک در قطب جنوب، حالا این سرویس در تمام قاره‌ها فعال است.

در جواب همین توییت، خبرنگاری از ایلان ماسک پرسید که آیا از نظر فنی امکان ارائه خدمات استارلینک به کاربران ایرانی وجود دارد یا خیر؟
ایلان ماسک در پاسخ به این سوال گفت استارلینک خواستار معافیت از تحریم‌ها خواهد شد:«استارلینک در این زمینه خواستار معافیت از تحریم‌ها علیه ایران خواهد شد.»


 

توییت ایلان ماسک برای راه اندازی اینترنت ماهواره ای در ایرانگفتنی است چند ماه پیش، پس از حمله روسیه به اوکراین در پی درخواست معاون نخست‌وزیر اوکراین در اوایل اسفند ماه سال ۱۴۰۰، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، دستور فعال شدن اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در اوکراین را صادر کرد.


کد مطلب: 69842

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/69842/ایلان-ماسک-ارائه-اینترنت-ماهواره-ای-ایران-درخواست-معافیت-تحریم-ها-می-دهیم

ايتنا
  https://www.itna.ir