۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱

آخرین آمار از ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور

ایتنا - ​​​​​​​ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور به ۳۴.۸۷ درصد رسیده و بیش از ۳۸ میلیون خط منصوبه را شامل می‌شود که بالغ‌ بر ۳۶ میلیون از این خطوط منصوبه، مربوط به شرکت مخابرات است.
آخرین آمار از ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شاخص‌های آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ را منتشر کرد. ضریب نفوذ تلفن ثابت، ۳۴.۸۷ درصد است که با احتساب شرکت مخابرات ایران، FCPها و شرکت‌های Servco به میزان ۳۸ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۱۹۷ خط منصوبه و ۲۹ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۷۸۲ خط دایری را شامل می‌شود.

به گزارش ایتنا از ایسنا،‌ طبق این آمار،‌ تعداد اشتراک‌های تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات ایران به مجموع ۳۶ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۵۸۲ خط منصوبه رسیده که شامل ۳۱ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۲۲ تعداد خط منصوبه شهری و پنج میلیون و ۸۴۷ هزار و ۵۶۰ خط منصوبه روستایی می‌شود. تعداد خطوط دایری مخابرات نیز به مجموع ۲۸ میلیون و ۹۲۰ هزار و ۸۰۸ رسیده که شامل ۲۴ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۱۳۵ خط دایری شهری و سه میلیون و ۹۶۳ هزار و ۶۷۳ خط دایری روستایی می‌شود. 
 

همچنین اشتراک‌های تلفن ثابت توسط شرکت‌های FCP، مجموع یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۲۲۱ خط منصوبه و ۳۷۴ هزار و ۵۸۰ خط دایری را شامل می‌شود. شرکت‌های Servco نیز مجموع ۱۱ هزار و ۳۹۴ خط تلفن ثابت دارند.

اما در حوزه توسعه زیربخش تلفن ثابت تا پایان سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، ۵۱ هزار و ۴۰۰ روستا دارای ارتباط و ۴۷ هزار و ۲۷۲ روستا دارای تلفن خانگی هستند و تعداد مشترکان روستایی هم به سه میلیون و ۹۶۳ هزار و ۶۷۳ می‌رسد. همچنین تعداد تلفن همگانی ۸۹ هزار و ۵۴۱ عدد و تعداد تلفن‌های همگانی جاده‌ای ۱۹۶۳ عدد است. درصد میزان موفقیت در برقراری مکالمات (ASR) نیز ۵۱.۷ است.
 
کد مطلب: 67400
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر