۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۳

آیین نامه داخلی کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران مجازی نهایی شد

ایتنا - ​​​​​​​اعضای کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی کار بررسی آیین نامه داخلی کمیسیون را به اتمام رساندند تا کار بررسی محتوای طرح در جلسه بعدی کمیسیون آغاز شود.
آیین نامه داخلی کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران مجازی نهایی شد

آیین نامه داخلی کمیسیون حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در ۱۷ ماده نهایی و کار بررسی آن به اتمام رسید، این آیین نامه روند طرح پیشنهادات، نحوه حضور اعضا کمیسیون، چگونگی پوشش خبری مذاکرات جلسه، نحوه حضور دستگاه ها و نهادهای مسئول و ذی‌نفع، نحوه رای گیری و اداره جلسات را مشخص می‌کند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در پایان بررسی  آیین نامه رضا تقی‌پور انوری رییس کمیسیون عنوان کرد: بررسی آیین نامه به اتمام رسید، در جلسات بعدی کمیسیون وارد بررسی طرح خواهیم شد، تاکید ما بر متن ارجاع شده به کمیسیون  می‌باشد، نسخه های مختلف و عناوین مختلف در خصوص این طرح بیان می‌شود اما برای اینکه در یک فضای منطقی بررسی مباحث را ادامه دهیم همه به نسخه ورودی کمیسیون متمرکز خواهیم بود.

وی همچنین تاکید کرد: باید به این مهم نیز توجه کنیم وقتی افراد با کلیات طرح موافق هستند، این موافقت به این معنی نیست که با تمام جزئیات آن نیز موافقت می‌کنند و ممکن است انتقاد و اصلاحی را مورد نظر داشته باشند، این طرح در جلسات آینده طبق روال مجلس با پیشنهادات اعضا به صورت از پیش ثبت شده بررسی خواهد شد.

در ادامه جلسه نیز محسنیان از مرکز پژوهش های مجلس به ارائه گزارشی از  از سوابق و کلیات طرح پرداخت.

وی ضمن اشاره به این موضوع که مدیریت فضای مجازی از دغدغه ها و مطالبات اولویت دار رهبری انقلاب می‌باشد به سوابق تقنینی این حوزه در کشور های مختلف اشاره کرد.

محسنیان گفت که در نقاط مختلف جهان حداقل در ۷ شاخص این حوزه قانون گذاری انجام شده است،اما در کشور ما صرفا در دو شاخص قانون گذاری صورت گرفته است که برای مثال ایالات متحده از کشور های پیش رو در قانون گذاری حوزه فضای مجازی می باشد.

محسنیان در ادامه به قانون gdpr (مقررات عمومی حفظ داده های فضای مجازی اتحادیه اروپا)اشاره کرد و در بخش دیگر  گفت رویکرد ما در این طرح هم حمایت از حقوق کاربران و هم ایجاد ظرفیت های داخلی همچون موتور جستجو گر بومی و هم پیام رسان داخلی می باشد.

وی با اشاره به موتورجستجوگر بومی چینی با عنوان بایدو و پیام رسان داخلی چینی به نام وی‌چت گفت که مدل این طرح با تلفیقی از مدل چین، روسیه و اتحادیه اروپا دنبال شده است.

تقی‌پور رییس کمیسیون نیز در ادامه اظهارات نماینده مرکز پژوهش ها به قانون gdpr اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: فضاسازی بیرون اصرار بر این موضوع دارد که این اقدام مجلس موضوع جدیدی و عجیب است ولی باید توجه کنیم اروپا در این موارد از ما سخت‌گیرتر عمل می‌کند.
کد مطلب: 66719
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
«وی با اشاره به موتورجستجوگر بومی چینی با عنوان بایدو و پیام رسان داخلی چینی به نام وی‌چت گفت که مدل این طرح با تلفیقی از مدل چین، روسیه و اتحادیه اروپا دنبال شده است.»
و آیا این طرح و الگوها با سرزمین و فرهنگ ما سازگاری دارد؟ طرح هایی که سازگار با ایدئولوژی معلوم روس و چین است ، چه تشابهی با ایدئولوژی و فرهنگ ما دارد؟ و از سوی دیگر آیا امکانات سخت افزاری لازم برای اینکار در دسترس ما قرار دارد؟ و یا برای تهیه این سخت افزار وابستگی پیدا نخواهیم کرد؟ و از بعدی دیگر آیا ما ، متخصص این فن آوری های نوین کم داریم که الگوبردار شده ایم ؟ برادر بزرگوار و ارجمند ، روزگار سختی ست ، باید به گونه ای افق را نگاه کرد که آینده ی هر تصمیم را ببینیم ، تا که خدای ناکرده فرزندان ما در آینده گرفتار نشوند و به نیکی از ما یاد کنند. انشااله.
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر