۳
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۰

عیسی زارع پور: به دنبال مسدود سازی نیستم

ایتنا - وزیر ارتباطات گفت: توسعه شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع شبکه جهانی اینترنت نیست بلکه ما به دنبال فراهم کردن یک شبکه پرسرعت، با کیفیت و امن برای عموم مردم هستیم.
عیسی زارع پور: به دنبال مسدود سازی نیستم

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیشب در برنامه تلویزیونی نگاه یک  با تاکید بر فرصت آفرین بودن فضای مجازی، گفت: از آنجایی که آقای رئیسی در زمان انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بودند که از نظرات مردم برای انتخاب اعضای کابینه بهره خواهند گرفت، در زمینه انتخاب وزیر ارتباطات نیز از این روش استفاده کردند. به نحوی که با راه اندازی سامانه‌ای از مردم خواسته شد افراد موردنظرشان برای وزارت ارتباطات معرفی کنند که در آن سامانه در ابتدا 500 نفر معرفی شدند. در مراحل بعد کارگروهی بررسی این نفرات را برعهده گرفت و به تدریج بر اساس بررسی کارنامه افراد معرفی شده، تعداد نفرات به 3 نفر کاهش یافت.

به گزارش ایتنا از تسنیم،  وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه توسعه شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیک، اقتصاد دیجیتال، حوزه حمایت از کاربران، حوزه فضایی و ارتقاء حوزه پست و پست بانک از اولویت های وزارت ارتباطات است، افزود: نگاه دولت سیزدهم به شبکه های اجتماعی این است که به هیچ وجه به دنبال مسدود سازی فضای مجازی و کسب و کارها نیست اما ما معتقدیم که این فضا باید نظام مند شود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت‌های وزارت ارتباطات شبکه ملی اطلاعات و حکمرانی فضای مجازی است، گفت: اکنون حکمرانی از طریق پلتفرم‌های خدمات رسان و شبکه‌های اجتماعی است و اینکه چه چیزی را نصب کنیم یا نکنیم به حکمرانی مربوط می‌شود و در حال حاضر مشکل همه دنیا این است که با پلتفرم‌های جهانی چه کنیم و حتی در مورد مدیریت اینترنت نگرانی جهانی وجود دارد.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه از فضای مجازی می توان میلیون‌ها شغل می‌توان ایجاد کرد و حتی می توان جوانان درآمدهای دلاری هم داشته باشند خاطر نشان کرد: ما در حوزه پلتفرم‌های بانکی با کمک بخش خصوصی به موفقیت‌های قابل توجهی رسیده‌ایم و قطعاً استانداردهای پلتفرم‌های بانکی بسیار پیچیده‌تر از پلتفرم‌های اجتماعی است.

زارع پور گفت: شبکه ملی اطلاعات لایه های مختلفی دارد که یک لایه آن، لایه زیرساخت است که از صفر تا صد آن در اختیار وزارت ارتباطات است. اگر ما بتوانیم در داخل کشور در لایه زیر ساخت یک شبکه پرسرعت و با کیفیت داشته باشم، می توانیم خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم و اگر این زیر ساخت در داخل کشور راه اندازی شود می توان از آن به عنوان هاب انتقال اطلاعات به کشورهای دیگر استفاده کرد.

زارع پور افزود: سند طرح کلان معماری ملی اطلاعات که سال گذشته ابلاغ شد هرچند که دیر و بعد از 9 سال ابلاغ شده است، اما یک سند افتخار آمیز است که اگر به بخش های مختلف آن نگاه کنید، استانداردهایی که برای کیفیت شبکه تعیین کرده، استانداردهای بین المللی و بعضا بالاتر از آن استانداردهایی است که در کشورهای دیگر وجود دارد.

وزیر ارتباطات‌ تصریح کرد: من قول می دهم که توسعه شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی شبکه جهانی نیست بلکه ما به دنبال فراهم کردن یک شبکه پرسرعت، با کیفیت و امن برای عموم مردم هستیم.

زارع پور همچنین در پاسخ به این پرسش که "آیا شما در شبکه های اجتماعی حضور ندارید؟"، گفت: من در شبکه های اجتماعی حضور دارم اما ترجیح می دهم به جای وزیر رسانه، وزیر ارتباطات و وزیر برقراری ارتباط های مردم با یکدیگر باشم.

وی با تاکید براینکه من هیچ گاه نگاه منفی به حضور در فضای مجازی نداشته و ندارم و البته آن را یک فرصت می دانم، گفت: ما یک سامانه تلفنی شبانه روزی 195 و نیز سامانه https://195.cra.ir را داریم که همکاران من بطور شبانه روزی پاسخگوی مشکلات مردم هستند و مردم بدانند که قطعا این پیام ها تا رسیدن به نتیجه پیگیری می شود.
کد مطلب: 66024
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
برادر بزرگوار کلام شما متین ، امید آنکه همان که می گویید عمل کنید ، در یکی از نشریات در مورد طرح صیانت چنین گفته بود: «احمد اميرآبادي فراهاني: طرح فضاي مجازي که برخي به غلط آن را به مجلس انقلابي نسبت داده‌اند، صرفاً طرح شخصي چند نماينده از جمله آقاي تقي‌پور است و ديدگاه کل مجلس نيست.»
و البته بدون شک موفقیت هر طرح علمی در مشورت اکثریت و خرد جمعی به نتیجه مطلوب خواهد رسید و نه اعمال طرح های تنگ نظر عده ای قلیل ، در نهایت امید آنکه همه طرح ها و اعمال ختم به خیر و صلاح اکثریت مردم باشد. انشااله
feedback
Iran, Islamic Republic of
«از فضای مجازی می توان میلیون‌ها شغل می‌توان ایجاد کرد و حتی می توان جوانان درآمدهای دلاری هم داشته باشند »
نکته ای مهم که می تواند عده زیادی را از مهاجرت جهت کسب درآمد منصرف کند.
«من قول می دهم که توسعه شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی شبکه جهانی نیست»
امید آنکه همین که گفتید باشد.انشااله
feedback
Iran, Islamic Republic of
به همین خیال باش😂
آش
دوغ
خیار ماست🤪
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر