۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۱

بحثی درخصوص فیلترینگ اینستاگرام مطرح نیست

ایتنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قیمت بسته‌های اینترنتی تغییری نداشته است و ما اجازه افزایش قیمت را تا پایان سال جاری به اپراتورها نخواهیم داد.
اجازه افزایش قیمت اینترنت را به اپراتورها تا پایان سال نمی‌دهیم


محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام خود، از کاربران خواست سولاتشان را مطرح کنند تا به آنها پاسخ داده شود. او درباره ۱۲۰ گیگابایت اینترنت اساتید اظهار کرد: از فردا  فعال‌سازی بسته اینترنت اساتید آغاز خواهد شد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال یکی از کاربران که چرا دانشگاه آیت‌الله بروجردی جزو اینترنت رایگان که شامل دانشجویان می‌شود، نیست؟ گفت: مسوولان دانشگاه شما باید اطلاعات سامانه آموزشی خود را در سایت ما ثبت کنند، امروز حدود ۳۰۰ دانشگاه جدید ثبت‌نام کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره انتقاد کاربران به افزایش قیمت بسته‌های اینترنتی بیان کرد: قیمت بسته‌های اینترنتی تغییری نداشته است و ما اجازه افزایش قیمت را تا پایان سال جاری به اپراتورها نخواهیم داد.

آذری جهرمی در پاسخ به این سوال که آیا توسط این وزارتخانه ۱۰ میلیارد تومان به باشگاه استقلال پرداخت شده است، خاطر نشان کرد: با 10 میلیارد پنج دکل مخابراتی جدید احداث می‌کنیم تا حداقل ۱۵ روستای جدید به اینترنت پرسرعت وصل شود.

وی با اشاره به اعتراض کاربران درباره مشکلات سامانه شاد بیان کرد: مشکلات شاد را با مرکز تماس به شماره ۹۹۹۰ از طریق تلفن‌های همراه اول یا ۰۲۱۴۳۰۸۱ از طریق سایر خطوط پیگیری کنید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اقدامات انجام‌شده برای رفع پینگ بازی‌های آنلاین گفت: از زیرساخت خواستم برای بهبود کیفیت بازی‌های رایانه‌ای اقدامات جدی به عمل آورد و گزارش آن را خواهم داد.

بحثی درخصوص فیلترینگ اینستاگرام مطرح نیست
آذری جهرمی علت فیلترینگ تلگرام را حکم قضایی دانست و درباره فیلترینگ اینستاگرام نیز اظهار کرد: بحثی در این خصوص مطرح نیست.

وی درباره سایت‌های شرط‌بندی توضیح داد: فعالیت این سایت‌ها مخالف قوانین ایران است. متاسفانه از طمع و بعضا ناآگاهی افراد بهره می‌گیرند را مردم را نقره‌داغ می‌کنند. اطلاع دارم که پلیس و دستگاه قضایی پیگیری جدی برای برخورد با گردانندگان این اقتصاد ناسالم انجام می‌دهند و ما هم از این اقدام آنها حمایت می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اینترنت VDSL گفت: حدود ۷۰۰ هزار پورت توسط مخابرات ایران و شاتل آماده شده که به‌زودی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

آذری جهرمی درباره اینترنت محصلین علوم دینی و اساتید حوزه بیان کرد: منتظر پاسخ نامه حوزه هستیم تا تسهیلات طلاب را هم ارائه کنیم.

او درباره چرایی فیلتر دیسکورد (نرم‌افزار برقراری تماس تلفنی در بستر شبکه برای گیمرها) گفت: آنچه به من گفته‌اند این است که نرم‌افزار دیسکورد از دامنه discordapp استفاده می‌کرده و دامنه discord یک سایت غیراخلاقی بوده که از مدت‌ها قبل مسدود بوده است. اخیرا مالکان نرم‌افزار دیسکورد دامنه discord را از مالکان آن سایت غیراخلاقی خریده‌اند و نرم‌افزارشان را روی این دامنه بالا آورده‌اند. بدین خاطر این نرم‌افزار در ایران از دسترس خارج شده است. زیرساخت با ارائه این توضیح از دادستانی خواسته است تا مجوز خروج دامنه دیسکورد از لیست مسدودی را صادر کند.

وزارت ارتباطات مسئول تمامی بخش‌های شبکه ملی اطلاعات نیست
وی درباره چرایی تعلل در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات بیان کرد: همه بخش‌های شبکه ملی اطلاعات وظیفه وزارت ارتباطات نیست. آنچه وظیفه ماست، با تمام امکانات و توان در حال اجراست.

یکی از کاربران به بازار گوشی و قیمت‌های فضایی اشاره کرده و گفته بود که و بعضی از واردکنندگان از آب‌ گل‌آلود ماهی می‌گیرند و درخواست نظارت بر این بازار را کرده بود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص گفت: نظارت بر بازار گوشی و قیمت آن وظیفه ما نیست،‌ اما دغدغه درست شما را به همکارم در دولت منتقل می‌کنم.

آذری جهرمی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم اظهار کرد: متاسفانه شدت یافتن تحریم‌ها، تاثیرات منفی کرونا بر اقتصاد و البته برخی مشکلات داخلی، باعث شده که شرایط دشواری پیش روی همه ما باشد. البته معتقدم با کار بیشتر، تلاش بیشتر می‌توان برخی مشکلات را پشت سر گذاشت. فشار حداکثری هم مطمئنا مانند بسیاری از ظلم‌های دیگر پایدار نخواهد بود.

وی در پاسخ به اینکه آیا شرکت سوپرسل، ایران را تحریم کرده، گفت: شریک تجاری سوپرسل در ایران، شرکت مالک کافه‌بازار بود. بیانیه‌ای از سوپرسل دیدم که گفته بود با کافه‌بازار به تفاهم نرسیده و به‌صورت موقت فعالیتش در ایران را متوقف کرده است.

درباره علت پاک شدن محتوای مربوط به سردار سلیمانی در اینستاگرام و عدم واکنش به این موضوع بیان کرد: آنها از عکس سردار هم می‌ترسند. اگر هدف شما از انتشار عکس سردار، اثرگذاری جهانی است، باید در این کار پافشاری کرد. البته اگر صرفا برای مردم ایران پیامی دارید، می‌توانید آن را از طریق پیام‌رسان‌های داخلی منتشر کنید.
کد مطلب: 62626
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«و ما اجازه افزایش قیمت را تا پایان سال جاری به اپراتورها نخواهیم داد.»
«متاسفانه شدت یافتن تحریم‌ها، تاثیرات منفی کرونا بر اقتصاد و البته برخی مشکلات داخلی، باعث شده که شرایط دشواری پیش روی همه ما باشد»
برادر بزرگوار و عزیز ، پس اگر بخواهید ، می توانید اجازه افزایش قیمت ندهید ، و دیگر اینکه بحمداله از اوضاع ما هم بیخبر نیستید ، اما این ما کجا و آن ما کجا ، به گمانم ، دو گروه «ما» ،داریم ، دسته ای که دارند و می توانند ، و دسته ای که ندارند و نمی توانند ، و بدون شک همه ما ، البته همان «ما» دسته دوم ، می دانیم و اگر از همه مسائل هم با خبر نباشیم ، از زندگی سرشار از کمبودهای خود باخبریم ، یک پیام دوستانه و سرشار از صداقت برای شما برادر عزیز و محترم ، کفگیر به ته دیگ خورده ، و حتی ته دیگ هم نمانده و انگاری بیابان خشک‌ شده ، لطفا و لطفا ، افزایش قیمت ها را کنترل کتید که هم ما و هم مای شما از آن بهره مند خواهند شد.در پناه حق تعالی . انشااله
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر