d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - راهکار محبط زیستی اپل برای آیفون‌های جدید
۰
plusresetminus
دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳

راهکار محبط زیستی اپل برای آیفون‌های جدید

ایتنا - طبق گزارشی جدید اپل آیفون‌های ۲۰۲۰ را بدون آداپتور برق برای شارژر می‌فروشد. این امر راهی برای کاهش هزینه‌ها و حفظ محیط زیست به حساب می‌آید.
راهکار محبط زیستی اپل برای آیفون‌های جدید


مینگ چی کو یکی از کارشناسان فناوری در حوزه اپل در یادداشتی ادعا می کند  در بسته بندی مدل های آیفون ۲۰۲۰ میلادی نه تنها همراه ایرباد وجود ندارد، بلکه آداپتورهای برق شارژر دستگاه نیز وجود نخواهد داشت و فقط یک کابل شارژ همراه دستگاه عرضه می شود.

به گزارش ایتنا از مهر، البته یک شارژر قدرتمند ۲۰ واتی( برخلاف شارژر ۱۸ واتی آیفون ۱۱ پرو) نیز عرضه می‌شود اما مشتریان باید آن را به طور جداگانه بخرند.

از سوی دیگر تحلیلگران فناوری موسسه بارکلیز نیز معتقدند اپل از این به بعد شارژر را همراه پک دستگاه نمی‌فروشد. همچنین کو معتقد است این امر به کاهش هزینه ها منجر می شود و از سوی دیگر قیمت بالای تجهیزات فناوری 5G در دستگاه را جبران می‌کند. در کنار این موارد این اقدام به حفظ محیط زیست نیز کمک می‌کند.

حامیان محیط زیست ادعا می‌کنند ارائه آداپتور برق برای شارژرها به ضرر محیط زیست است زیرا بسیاری از افراد از شارژر موبایل های قدیمی خود استفاده یا دستگاه را به رایانه متصل می‌کنند.
کد مطلب: 61419
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر