۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
توافق بزرگان صنایع دیجیتال:

پرداخت حقوق کامل به کارمندان مایکروسافت برای ماندن در خانه در دوران کرونا

ایتنا- شماری از کمپانی‌های فناوری به‌تازگی اعلام کردند که در طی تعطیلی موقت شرکت‌هایشان و امکان دورکاری کارمندان ثابت، به کارمندان موقت و نیمه‌وقت خود حقوق کامل پرداخت خواهند کرد.
پرداخت حقوق کامل به کارمندان مایکروسافت برای ماندن در خانه در دوران کرونا
شماری از کمپانی‌های فناوری به‌تازگی اعلام کردند که در طی تعطیلی موقت شرکت‌هایشان و امکان دورکاری کارمندان ثابت، به کارمندان موقت و نیمه‌وقت خود حقوق کامل پرداخت خواهند کرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  gizmodo، مایکروسافت، فیس‌بوک، اپل، آمازون، گوگل و توییتر تائید کردند که کارمندان ساعتی این شرکت‌ها حقوق عادی خودشان را دریافت خواهند کرد. این اقدام برای این کارمندان بسیار مهم است زیرا در پی شیوع ویروس کرونا مقامات این کمپانی‌ها از کارمندان تمام‌وقت خود خواسته اند که وظایفشان را به‌صورت دورکاری و از منزل خود انجام بدهند.
 
برد اسمیت به‌عنوان مدیر مایکروسافت در مثالی اعلام کرد در ایالت واشنگتن 4500 کارمند ساعتی که در این کمپانی کار می‌کنند حتی اگر با کاهش ساعت کاری مواجه باشند هم حقوق عادی‌شان را دریافت خواهند کرد. مایکروسافت از کارمندان خود در شهر سیاتل و سان‌فرانسیسکو درخواست کرده است که تا 25 مارس از راه دور کار کنند.
 
 
 
علاوه بر این فیس‌بوک در هفته جاری به 5000 کارمند خود در سیاتل اعلام کرد که یکی از همکارانشان به کرونا مبتلا شده است. این کمپانی از تمامی کارمندان خود در این ناحیه درخواست مرد که باقی ماه میلادی جاری را از منزل کار کنند و به‌صورت حضوری به محل کار خود نیایند.
 
آمازون نیز علاوه بر اعلام پرداخت کامل حقوق کارمندان ساعتی خود اظهار کرد که به تجارت‌های محلی و کوچکی که در ساختمان‌های این کمپانی فعالیت می‌کنند برای کمک به عبور از این بحران سوبسید خواهد داد. این اقدام آمازون بسیار تحسین‌برانگیز است و بسیاری از کمپانی‌هایی که توانایی پرداخت چنین کمک‌های مالی‌ای را دارند بهتر است این رویه را در پیش بگیرند.
 
این بحث وجود دارد که کارمندان ساعتی به دلیل نیاز مالی حتی در صورت داشتن علائم کرونا نیز مجبور به کار کردن هستند و محیط اطراف را آلوده می‌کنند. بااین‌حال پشتیبانی‌های مالی این‌چنینی موجب می‌شود که دغدغه مالی این دسته از کارمندان به حداقل برسد و با خیال آسوده‌تری در خانه بمانند.
 
کد مطلب: 60178
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر