۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

فناوری واقعیت مجازی به مک‌بوک‌ها وارد می‌شوند

ایتنا - حق امتیاز اختراعی جدید نشان می‌دهد اپل قصد دارد در مک‌بوک‌های خود از فناوری واقعیت افزوده استفاده کند.
فناوری واقعیت مجازی به مک‌بوک‌ها وارد می‌شوند

حق امتیاز اختراعی جدید نشان می‌دهد اپل قصد دارد در مک‌بوک‌های خود از فناوری واقعیت افزوده استفاده کند.

به گزارش ایتنا از مهر، حق امتیاز اختراع جدیدی نشان می‌دهد اپل تصمیم دارد واقعیت افزوده را در لپ‌تاپ‌های خود به کار گیرد. در این حق امتیاز به یک سیستم صوتی اشاره شده که به یکپارچه سازی واقعیت افزوده در مک‌بوک کمک می‌کند.

این فناوری که «سیستم آکوستیک  مجازی» نامیده می‌شود احتمالا فراتر از یک سیستم صوتی ارتقا یافته است و می‌تواند برای کاربردهای واقعیت افزوده و همچنین بازی‌های رایانه‌ای غیر واقعیت افزوده نیز استفاده شود.

 

در این حق امتیاز آمده است: یک سیستم آکوستیک مجازی به کاربر این تصور  را می‌دهد که صوت از نقطه‌ای غیر از بلندگوهای دستگاه در فضای داخلی یا خارجی  منتشر می‌شود.  پردازش سیگنال‌های صوتی برای سیستم آکوستیک واقعیت مجازی می‌تواند تجربه تماشای فیلم، انجام یک ورزش یا بازی ویدئویی را ارتقا دهد.

 سیستم جدید از ترفندهایی استفاده می‌کند که مشابه آنها در بلندگوی هوشمند این شرکت (هوم پاد) به کار رفته است. این سیستم از میکروفون‌هایی استفاده می‌کند تا صوت را پردازش کند و در نهایت خروجی را براساس ویژگی‌های اکوستیک اتاق  تطبیق دهد.

البته مک‌بوک دوربین پشتی ندارد. بنابراین احتمالا سیستم جدید با آیفون یکپارچه می‌شود تا بازی‌های واقعیت مجازی و فعالیت‌های دیگر را فعال کند.
کد مطلب: 59386
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر