۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵

کدام غول‌های فناوری گرمایش زمین را جدی گرفته‌اند؟

ایتنا - اگر چه دولت ترامپ اعتقادی به گرمایش زمین ندارد، اما سه شرکت فناوری آمریکایی اپل، گوگل و مایکروسافت با حمایت خود از موافقتنامه پاریس نشان داده‌اند که این موضوع را جدی گرفته‌اند.
کدام غول‌های فناوری گرمایش زمین را جدی گرفته‌اند؟

اگر چه دولت ترامپ اعتقادی به گرمایش زمین ندارد، اما سه شرکت فناوری آمریکایی اپل، گوگل و مایکروسافت با حمایت خود از موافقتنامه پاریس نشان داده‌اند که این موضوع را جدی گرفته‌اند.

به گزارش ایتنا از مهر، دولت آمریکا دیگر عضو موافقتنامه پاریس نیست، اما شرکت های بزرگ این کشور قصد دارند برای مقابله با پدیده گرمایش زمین متعهد باقی بمانند.
مدیران عامل برخی شرکت های عمده فناوری در آمریکا اعم از اپل، گوگل، مایکروسافت، ادوب، اچ.پی، تسلا و غیره نامه‌ای موسوم به متحد برای توافقنامه پاریس را امضا کرده اند که در آن خواسته شده ایالات متحده بخشی از تلاش ها برای کمک به کنترل تغییرات آب و هوایی باقی بماند.

در بخشی از این نامه آمده است: تداوم حضور در توافقنامه بین‌المللی مذکور موجب تقویت توان رقابت آمریکا در صحنه بین‌المللی می‌شود، زیرا به این کشور کمک می‌کند تا رهبری ابداع فناوری‌های سازگار با محیط زیست را در آینده بر عهده بگیرد. برنامه ریزی برای گسترش خلاقیت نیز مزیت دیگر این کار است.

نکته قابل توجه این است که فیس‌بوک و آمازون نامه یادشده را امضا نکرده و از آن حمایت نکرده‌اند. این در حالی است که هر دو شرکت تلاش هایی برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای داشته‌اند. به نظر می‌رسد عدم وجود استراتژی مشخص در زمینه مقابله با گرمایش زمین در این دو شرکت عامل این مساله باشد.
کد مطلب: 59013
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير