۰
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴

دردسر تازه برای فیس‌بوک در آلمان

ایتنا - دادگاهی در آلمان فیس‌بوک را به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی و دقیق به کاربران از اطلاعات، محکوم کرده است.
دردسر تازه برای فیس‌بوک در آلمان


یک گروه حمایت از حقوق مشتری در آلمان اعلام کرد دادگاهی در این کشور استفاده فیس بوک از اطلاعات کاربران غیرقانونی است. دلیل این امر نیز عدم اطلاع رسانی کافی و دقیق درباره  استفاده از اطلاعات کاربران است.

به گزارش ایتنا از مهر، دادگاه منطقه‌ای برلین این حکم را صادر کرده است. این در حالی است که شرکت‌های بزرگ فناوری برای استفاده از اطلاعات شخصی کاربران در آلمان به شدت تحت بررسی هستند. این شرکت‌ها با استفاده از اطلاعات به دست آمده تبلیغات آنلاین را به طور هدفمند اجرا می‌کنند.

فدراسیون سازمان‌های حمایت از مشتریان آلمان اعلام کرده برخی بندهای بخش تنظیمات فیس‌بوک و برخی از شروط مربوط به خدمات آن ناقض قانون حمایت از مشتری است. در همین راستا دادگاه تشخیص داده بخش‌هایی از «رضایتنامه استفاده از اطلاعات کاربر » این شبکه اجتماعی قانونی نیست.

هیکو دوئنکل افسر پلیس دادگستری در این سازمان گفت: فیس بوک «تنظیمات پیش فرضی» را که به سود کاربر نیست در بخش privacy center مخفی می کند و هنگام ثبت نام کاربر اطلاعات کافی به او ارائه نمی‌دهد. این امر خلاف ملزومات رضایت آگاهانه کاربران است.
همچنین این سازمان یک کپی از حکم دادگاه را در وب سایت خود منتشر کرده است. از سوی دیگر فیس‌بوک اعلام کرده نسبت به رای دادگاه اعتراض خواهد کرد.
کد مطلب: 52013
برچسب ها: فیس بوک
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند