۰
plusresetminus
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۷

بیتکوین یک‌چهارم ارزش خود را از دست داد

ایتنا - یک هفته پیش از این هر بیتکوین معادل 20 هزار دلار آمریکا ارزش داشت و این اتفاق بزرگترین سقوط ارزش پولی بیتکوین از سال 2013 تاکنون بود.
بیتکوین یک‌چهارم ارزش خود را از دست داد

در پایان هفته گذشته، واحد پول مجازی بیتکوین یک‌چهارم ارزش خود را از دست داد و کارشناسان اقتصادی به دنبال آن اعلام کردند که سرانجام سرمایه‌گذاران در اوراق قرضه در مقابل قانون گرانش مالی قرار گرفتند تا حباب افزایش قیمت بیش از اندازه بیتکوین بترکد.

به گزارش ایتنا به نقل از سی‌ان‌ان، در آخرین تغییرات برای هر واحد پولی بتکوین، پس از بی‌ثباتی‌های قیمت این پول مجازی جمعه گذشته ارزش آن به کمترین میزان خود در چند هفته اخیر رسید و هر بیتکوین معادل 11 هزار و 159 دلار معامله شد.

این در حالی است که یک هفته پیش از این هر بیتکوین معادل 20 هزار دلار آمریکا ارزش داشت و این اتفاق بزرگ‌ترین سقوط ارزش پولی بیتکوین از سال 2013 تاکنون بود.
لازم به ذکر است امروز هر بیتکوین در آمریکا با قیمت 12 هزار و 800 دلار معامله شد و روند صعودی و رو به رشد قیمت آن متوقف شد.

بد نیست بدانید ابتدای سال 2017 میلادی هر واحد پولی بیتکوین معادل 966 دلار معامله می‌شد و آن زمان کارشناسان اقتصادی به سرمایه‌گذاران اعلام کرده بودند هرگز اتفاق قرن هفدهم میلادی تکرار نمی‌شود تا ارزش یک واحد پولی طی یک سال ده‌ها برابر افزایش یابد.

بر خلاف آنچه که در هفته‌های اخیر پیش‌بینی می‌شد، بیتکوین با ارزش پولی ثابت بدون رشد فزاینده روزانه سال 2017 میلادی را به اتمام می‌رساند و پیش‌بینی شده است در فصل نخست سال 2018 نیز شاهد رشد چشمگیر ارزش آن نباشیم.
 
کد مطلب: 51461
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير