d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - رشد عجیب بیت‌کوین در برابر دلار!
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷

رشد عجیب بیت‌کوین در برابر دلار!

ایتنا- بیت کوین روز گذشته رکورد تازه‌ای را در برابر دلار به ثبت رساند و ارزش هر بیت کوین در برابر یک واحد پول امریکا به حدود ۱۸ هزار دلار رسید.
رشد عجیب بیت‌کوین در برابر دلار!


 
به گزارش ایتنا از مهر، این تحول به معنای افزایش ۹ درصدی ارزش بیت کوین تنها در عرض یک روز بوده است. این در حالی است که هنوز برخی کارشناسان و صاحب نظران در مورد تبعات سرمایه گذاری برای خرید بیت کوین هشدار می‌دهند و معتقدند ارزش این پول دیجیتال در آینده سقوط خواهد کرد.

ارزش بیت کوین در برابر دلار از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی تا به امروز بیش از ۱۷۰۰ درصد افزایش یافته و در حالی که برخی معتقدند این روند در آینده باز هم ادامه می‌یابد، عده دیگری از صاحب نظران این افزایش تصاعدی را تنها یک حباب ناپایدار می‌دانند.

ارزش بیت کوین تنها در حدود دو هفته‌ای که از ماه دسامبر می گذرد ۸۰ درصد رشد کرده است. ارزش هر بیت کوین در روز جمعه و در معاملات بازار سهام Bitstamp لوکزامبورگ به رقم ۱۷۹۰۰ دلار به ازای هر بیت کوین افزایش یافته و به نظر می رسد این روند حداقل طی روزهای آینده ادامه یابد.

تقاضا برای خرید بیت کوین در بازار روز به روز در حال افزایش است و در عین حال تحقیقات مشترک چند دانشگاه در ایرلند نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند به تهدیدی برای ثبات مالی بازارهای ارز و سهام سنتی مبدل شود. باید توجه داشت که دولت ها نمی توانند قوانینی در مورد این بازار مالی دیجیتال وضع کنند و ابعاد بزرگ بازار یادشده که امروز ارزشش از ۳۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته باعث نگرانی بسیاری از نهادهای اقتصادی دولتی و خصوصی در جهان شده است.
کد مطلب: 51357
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير