۰
شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶

کلینیک زیبایی طعمه هکرها!

ایتنا-گروهی از هکرها توانستند به کلینیک جراحی پلاستیک و ارائه دهنده خدمات آرایشی و بهداشتی حمله کنند و اطلاعات مشتریان مشهور این مراکز را به سرقت ببرند.
کلینیک زیبایی طعمه هکرها!

کلینیک جراحی پلاستیک و ارائه دهنده محصولات آرایشی و بهداشتی که در لندن، پایتخت انگلستان مستقر است، صبح امروز این حمله سایبری و هک اطلاعات مشتریان این مرکز را تایید کرد. گفته می شود بسیاری از مدلهای عکاسی و برخی بازیگران معروف، از مشتریان همیشگی این کلینیک بوده‌اند و افشای اطلاعات محرمانه و شخصی آنان می‌تواند رسوایی بزرگی به شمار برود.


این هکرها با نام The Dark Overlord تهدید کرده‌اند که قصد دارند اطلاعات بدست آمده و عکس‌ها و تصاویر ذخیره شده در رایانه های این کلینیک پزشکی را در معرض دید عموم قرار دهند و آنها را در جامعه و فضای مجازی منتشر کنند.

تعدادی از کارآگاهان خبره و زبده از تیم اسکاتلندیارد از زمان اعلام این هک، درصدد یافتن سرنخی از این مجرمان سایبری بوده و پیگیری های قضایی آنان نیز همچنان ادامه دارد. البته تاکنون پلیس و کارآگاهان کسی را در این خصوص دستگیر نکرده اند.
سخنگوی این کلینیک جراحی پلاستیک پس از تایید وقوع این هک اظهار کرده است:" ما تمامی تلاش خود را می کنیم تا از افشای اطلاعات خصوصی و تصاویر محرمانه مشتریان خود که اکثرا افراد مشهوری بوده‌اند، جلوگیری بعمل بیاوریم".
وی در ادامه افزود:"این گروه از مجرمان سایبری که اطلاعات ما را هک کرده و حریم خصوصی مشتریان ما را نقض کرده اند، یک تیم بسیار پیچیده، کاربلد و آزموده هستند و طبق گزارش‌های منتشر شده، درسالگذشتهبه مراکز درمانی و تجهیزاتی بزرگی واقع در ایالات متحده آمریکا نیز حمله کرده بوده اند".

او ادامه داد:"این کلینیک از واقعه پیش آمده بسیار اظهار ناراحتی می کند و از تمامی مشتریان و بیماران خود بابت این معضل، پوزش می طلبیم".
طبق آمار، حملات سایبری در سال جاری میلادی۲۰۱۷ به اوج خود رسیده است. سالانه شرکتها و سازمان‌های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و آسیبهای جبران ناپذیری می‌شوند که ازجمله مهمترین آنها میتوان به حمله سایبری به شرکت اکوئیفاکس در آمریکا، سازمان بهداشت وسلامت درانگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه بسیاری از کشورها، شرکت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریکا اشاره کرد.
کد مطلب: 50726
برچسب ها: هکر امنیت
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم