۰
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۸

پول الکترونیکی بلاروس رقیب جدید بیتکوین

ایتنا- برنامه نویسان بلاروس، پول الکترونیکی جدیدی را با نام «تالر» طراحی و عرضه کرده‌اند.
پول الکترونیکی بلاروس رقیب جدید بیتکویناین پول الکترونیکی همانند بیتکوین براساس فناوری و الگوریتم معاملات یکپارچه نوشته شده است که دارای تمامی شاخصه های امنیتی لازم در فضاهای امن اینترنتی است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، ایده اصلی سازندگان تالر، خروج تسلط دولتی بر معاملات اقتصادی در بلاروس است و با توجه به کاهش پیوسته اعتبار پول این کشور اروپایی در مقابل ارزهای جهانی، برنامه نویسان بلاروسی امیدوارند تا اقدام آنان باعث تثبیت نظام مالی، کاهش نرخ تورم، کاهش نرخ وام و هزینه‌های انتقال پول در فضاهای مجازی برای کاربران اینترنتی شود.

این پول الکترونیکی در حال حاضر وارد سیستم معاملات جهانی شده و تا کنون نرم افزارهای آن برای سیستم عامل‌های ویندوز و لیونیکس عرضه شده است.
قیمت پایه این پول جدید الکترونیکی به ازای هر یک تالر برابر با ده روبل بلاروس (۱TLR=10BYN) در نظر گرفته شده که معادل پنج دلار است.

استفاده از این پول الکترونیکی برای تمامی علاقه مندان در سراسر جهان امکان‌پذیر است و تمامی نرم افزارهای آن نیز به رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.
همچنین تالر تمامی ویژگی‌های رمزنگاری امنیتی را همانند بیتکوین و دیگر پول‌های الکترونیکی داراست.

نام این پول الکترونیکی جدید برگرفته از تالر (Thaler) سکه نقره‌ای بود که در برای حدود چهارصد سال (قرن پانزدهم) مورد استفاده قرار می‌گرفت.
 
کد مطلب: 50489
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم