۲
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵

قفل رایانه را با قلبتان باز کنید

ایتنا- این‌بار قلبتان به کمک امنیت رایانه شخصی‌ شما می‌آید!
قفل رایانه را با قلبتان باز کنید


امروزه استفاده از شیوه‌های بیومتریک برای تامین امنیت رایانه‌ها و گوشی‌ها در حال افزایش است، اما محققان این بار عضوی نامتعارف از بدن را برای بازکردن قفل رایانه‌ها به کار گرفته‌اند.

 
استفاده از ابزار بیومتریک فعلی مستلزم انجام اقدامی توسط انسان مانند قراردادن انگشت بر روی صفحه نمایشگر یا زل زدن به حسگرها و غیره است. اما برای قفل گشایی با استفاده از قلب تنها کافیست رایانه در اطراف شما باشد تا بدون هیچ دخالتی بتوانید قفل آن را باز کنید.

سیستم تایید هویت ابداع شده توسط محققان دانشگاه بوفالوی نیویورک از ابعاد و شکل قلب هر فرد برای شناسایی دقیق هویت وی استفاده می‌کند. این سیستم با استفاده از راداری ویژه ابعاد قلب هر فرد را اسکن می‌کند و تا زمانی که کاربر در نزدیکی رایانه اش باشد می‌تواند از آن استفاده کند. اما به محض دور شدن از رایانه دسترسی به آن بدون دخالت کاربر قفل می‌شود.

پژوهشگران می‌گویند استفاده از این روش تایید هویت، امنیت فراوانی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد و با توجه به عدم تغییر وضعیت و ابعاد قلب در کل دوره زندگی – به جز در صورت وقوع برخی بیماری‌های قلبی – می‌توان بدین شیوه امنیت داده ها و اطلاعات کاربران را حفظ کرد.

قدرت امواج رادار مورد استفاده در این شیوه بسیار ضعیف‌تر از امواج وای.فای است و لذا از این طریق آسیبی به قلب انسان نمی‌رسد. قرار است سیستم یادشده در آینده توسعه یابد تا در گوشی‌های هوشمند هم قابل استفاده شود.
کد مطلب: 50313
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند