۰
دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۲

تغییرات جی‌سوئیت و تأثیر آن بر گوگل درایو

ایتنا - گوگل اعلام کرده: شما از فضای درایو سخت خود استفاده نمی‌کنید و در نتیجه، زمان کمتری را صرف همگام‌سازی فایل‌ها خواهید نمود.
تغییرات جی‌سوئیت و تأثیر آن بر گوگل درایو

اپلیکیشن درایو فایل استریم گوگل به تازگی برای تمامی مشتریان سازمانی جی‌سوئیت فعال شده و به کاربران این امکان را می‌دهد که از طریق دستگاه‌های دسکتاپ به صورت مستقیم بر اسناد مبتنی بر فضای ابری دسترسی داشته باشند.
به نظر کارشناسان، راه‌اندازی اپلیکیشن جدید درایو فایل استریم گوگل، در حقیقت شروعی بر پایان اپلیکیشن گوگل درایو دسکتاپ مبتنی بر کامپیوترهای شخصی و مک می‌باشد. گوگل اخیراً اعلام کرده که دیگر از گوگل درایو روی اپلیکیشن دسکتاپ مک یا پی‌سی استفاده نخواهد کرد و اکنون به صورت کامل به این وعده‌اش عمل کرده و قرار است که این سرویس‌ها بسته و متوقف شوند.
 
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از تاپ‌تک نیوز، کاربرانی که تاکنون از نسخه دسکتاپ گوگل درایو استفاده کرده‌اند، باید از این پس در مک‌ها و کامپیوترهای خود از گزینه دیگری برای مدیریت فایل‌های مبتنی بر فضای ابری استفاده کنند.
این گزینه، "بک‌آپ اند سینک" نام دارد که کار پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی فایل‌ها را انجام می‌دهد و در حال حاضر در دسترس اکثر کاربران قرار گرفته است.
 
بک‌آپ اند سینک، اساساً نسخه دسکتاپ قدیمی گوگل درایو را با گوگل فوتوز -که آپلود کننده تصویر دسکتاپ است- ترکیب می‌کند و در حال حاضر می‌تواند برای آن دسته از مشتریان سازمانی که تمایلی به استفاده از درایو فایل استریم ندارند، بسیار کارآمد و مفید باشد.

گوگل به منظور توضیح تغییرات مورد نظر، اخیراً در پستی در وبلاگ جی‌سوئیت رسماً اعلام کرد: «درایو فایل استریم در ماه مارس راه‌اندازی شد و اساساً یک برنامه دسکتاپ جدید است که به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت و مستقیماً از طریق کامپیوتر، به تمامی فایل‌های گوگل درایو دسترسی داشته باشید؛ و به بیان دیگر، شما از فضای درایو سخت خود استفاده نمی‌کنید و در نتیجه، زمان کمتری را صرف همگام‌سازی فایل‌ها خواهید نمود.»
گوگل تصریح کرده: «به همین خاطر باید همگام‌سازی زمان‌بر فایل‌ها و نگرانی از فضای دیسک را کنار گذاشت. با درایو فایل استریم، تمامی فایل‌های شما برای خودتان و همکارانتان آماده است.»
 
در ادامه این پست آمده بود: «درایو فایل استریم به زودی راه‌اندازی می‌شود، اما برنامه کامل آن تا  26 سپتامبر در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد. کاربران سازمانی، لینک‌های دانلود درایو فایل استریم را صرفاً در رابط‌های فعلی درایو خود خواهند دید.
 
کد مطلب: 50078
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند