d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیون دلاری آی‌بی‌ام و ام‌آی‌تی درزمینه هوش مصنوعی
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۰

سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیون دلاری آی‌بی‌ام و ام‌آی‌تی درزمینه هوش مصنوعی

ایتنا – این آزمایش‌ها همچنین قرار است تا در انستیتوی فناوری ماساچوست آمریکا انجام شود و به کمک آن هوش مصنوعی تخصصی با گرایشات متفاوت و با هدف بکارگیری در صنایع مختلف طراحی و ارائه شود.
سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیون دلاری آی‌بی‌ام و ام‌آی‌تی درزمینه هوش مصنوعی
فناوری‌های نوظهور، گاه چنان جذاب، مفید و از نظر اقتصادی سودآور و بااهمیتند که شرکت‌های بزرگ در عین تلاش برای حضور هر چه بیشتر و سرمایه‌گذاری افزون‌تر، در مواردی نیز به مشارکت و همکاری برای پیشبرد تکنولوژی دست می‌زنند.
به‌تازگی شرکت آی‌بی‌ام رقم ۲۴۰ میلیون دلار را به ساخت آزمایشگاه‌های مرتبط با فناوری هوش مصنوعی اختصاص داده است که این پروژه با همکاری مرکز ام‌آی‌تی انجام خواهد شد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی thestar، در حال حاضر، آی‌بی‌ام صاحب یکی از مشهورترین سیستم‌های هوش مصنوعی در سراسر جهان است و "واتسون" شاید شناخته‌شده‌ترین نام در رده هوش مصنوعی دنیا به‌حساب بیاید.

با این‌ وجود، به نظر می‌رسد که این شرکت قصد دارد تا فعالیت‌های خود در زمینه هوش مصنوعی را هر چه بیشتر بهبود بخشیده و خود را برای آینده‌ای نیرومندتر آماده سازد.

در همین راستا نیز این شرکت تصمیم گرفته است تا در طی بازه زمانی ده‌ساله، یک توافق همکاری ویژه در زمینه تحقیقات هوش مصنوعی را که با مرکز ام‌آی‌تی طراحی نموده، آغاز نماید.مطابق جزئیات منتشره، پروژه مزبور شامل ساخت یک آزمایشگاه مجهز هوش مصنوعی است که در آن، ضمن تحقیق و پژوهش پیرامون ابعاد مختلف این تکنولوژی، می‌توان به فناوری‌های آینده این صنایع پرداخته و با در نظر داشتن افق‌های پیشِ رو، بر روی ساخت هوش مصنوعی نیرومندتر تمرکز داشت.

این آزمایش‌ها همچنین قرار است تا در انستیتوی فناوری ماساچوست آمریکا انجام شود و به کمک آن هوش مصنوعی تخصصی با گرایشات متفاوت و با هدف بکارگیری در صنایع مختلف طراحی و ارائه شود.
 
جان کلی به‌عنوان رهبر سازمان تحقیقات و راهکارهای تجارت بین‌المللی ماشینی در این‌ باره می‌گوید که قصد دارد تا این آزمایشگاه را شخصاً تحت نظارت بگیرد تا از پیشرفت‌های بزرگ و تغییرات عظیمی که قرار است به‌واسطه این آزمایشگاه شکل بگیرند آگاه شود.

شایان ذکر است که این همکاری به شرکت آی‌بی‌ام اجازه می‌دهد تا بر روی جنبه تجاری این صنایع تمرکز کرده و جنبه تحقیقاتی را بیشتر به متخصصان ام‌آی‌تی محول سازد.
کد مطلب: 50054
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر