۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۰

اولین اقدامات آذری جهرمی

ایتنا- ایتنا- جهرمی روز بعد از کسب آرای اعتماد نمایندگان مجلس با حضور در وزارت ارتباطات، برنامه‌ها و تغییر و تحولات مدنظر خود را با برگزاری سه نشست و دو انتصاب آغاز کرد.
اولین اقدامات آذری جهرمی


محمدجواد آذری جهرمی پس از آنکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را از محمود واعظی تحویل گرفت، در نشست خود با مدیران مخابرات با بیان اینکه توسعه ارتباطات در روستاها از اولویت‌های این وزارتخانه است، از مدیران و اعضای هیات مدیره این شرکت خواست برنامه ای را در این زمینه طراحی کنند تا با همفکری و حمایت وزارت ارتباطات اجرا شود.


جهرمی در دیدار با مدیران عامل و هیات مدیره شرکت های مخابرات و همراه اول با اشاره به اینکه روستاییان در حوزه ارتباطات مطالبات بسیاری دارند، گفت: دراین حوزه اعتقادی به تصدی گری دولتی نداریم و باید توسعه ارتباطات در روستاها را به اپراتورهای خصوصی واگذار کنیم.

وزیر ICT تصریح کرد: در این برنامه که برای هر روستا به صورت مجزا طراحی می شود، باید در ۱۸ ماه آینده ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار در حوزه ارتباطات توسعه داده شود.

وی با تاکید بر اینکه هدف ما در وزارت ارتباطات با فعالیت های شرکت مخابرات در یک راستا است، خاطر نشان کرد : در حقیقت موفقیت شرکت مخابرات و اپراتورهای دیگر موفقیت وزارت ارتباطات و بالعکس موفقیت وزارت ارتباطات در فعالیت های خود موفقیت شرکت های فعال در این حوزه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید به اینکه یکی از اهداف ما توانمند کردن شرکت مخابرات است، اضافه کرد: وزارت ارتباطات به طور کامل از شرکت مخابرات برای اجرای برنامه‌های خود حمایت می کند و برای رفع موانع و مشکلات این شرکت تلاش می کند.

ضرورت حضور بخش خصوصی در شرکت ملی پست
اما وزیر ارتباطات در نخستین دیدار خود به عنوان وزیر با مدیران شرکت ملی پست با تاکید بر ایجاد و گسترش سرویس های نوین مبتنی بر فناوری اطلاعات در این شرکت اظهار امیدواری کرد: شرکت ملی پست در دوره جدید و در فضای رقابتی پیش رو با ایفای نقش مطلوب بتواند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد و به تبع آن وضعیت درآمدی شبکه نیز بهبود یابد.

وی همچنین با اشاره به اجرای پروژه‌های ملی و اقتصاد مقاومتی نظیر GNAF و سیماک به محوریت شرکت ملی پست، بر ضرورت تشکیل کارگروهی در مجموعه وزارت ارتباطات به منظور استفاده از تمام ظرفیت های موجود در کشور تاکید کرد.

او با بیان اینکه ارتقای کیفیت خدمات و مشتری مداری دو اصل اساسی در فعالیت شبکه پستی کشور است، تصریح کرد: موضوع هزینه فایده و مدیریت منابع مالی از دیگر مواردی است که باید مستمراً مورد توجه مسئولین وزارت و شرکت ملی پست باشد.

آذری جهرمی همچنین با بیان اینکه در طی چهار سال گذشته اقدامات خوبی در سطح شرکت ملی پست صورت گرفته خاطر نشان کرد: خوشبختانه بستر های لازم برای فعالیت‌های بیشتر فراهم گردیده و باید تلاش شود به نقطه مطلوب برسیم و بتوانیم رضایت مشتریان را کسب کنیم. در ارتباط با فعالیت های پستی باید به گونه ای عمل کنیم که موجب انحصار نشود و بخش خصوصی بتواند به صورت فعال در این عرصه ورود پیدا کند.

وی با اشاره به اقدامات موثر صورت گرفته در زمینه افزایش رفاه کارکنان پست کشور افزود: بهبود سطح معیشتی کارکنان شرکت ملی پست در دستور کار قرار گیرد؛ چرا که معتقدم فکر سالم در بدن سالم است و اگر قرار باشد پست وظایف خود را به خوبی ایفا نماید لازم است در این خصوص اقدامات اساسی صورت گیرد.

دانشمندان نباید دغدغه مالی داشته باشند
جهرمی در نشست خود با رییس و معاونین پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه در حوزه فضایی انسجام عمل وجود ندارد تاکید کرد که پژوهشگاه فضایی پتانسیل خود را در حوزه فضایی نشان داده است؛ اما نیازمند توجه بیشتر به این ظرفیت هستیم.

وزیر ارتباطات نخستین ماموریت مهم این پژوهشگاه در دوره جدید را تهیه گزارش از وضع موجود بیان کرد به طوری که، اشکالات ساختاری، تقسیم مسئولیت‌ها و برنامه های آینده این حوزه مشخص شود.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه به دلیل اهمیت حوزه فضایی، مقام معظم رهبری نیز پیگیر این بخش هستند، خاطر نشان کرد: لازم است ماموریت ما در این حوزه مشخص و بر همین اساس مکانیزم ادامه فعالیت، طراحی شود.

وی همچنین دومین ماموریت پژوهشگاه فضایی را تهیه نقشه راه این حوزه بیان کرد و گفت: در این نقشه راه باید هدف و مسیر پیشرفت خود را مشخص کنیم و بدانیم در انتهای این برنامه به کجا می رسیم.

وزیر ارتباطات تعریف پروژه هایی برای رسیدن به اهداف موردنظر را سومین ماموریت پژوهشگاه فضایی ایران عنوان کرد و افزود: وزارت ارتباطات از نظر تامین منابع این پروژه ها مشکلی ندارد و به طور کامل از پروژه های پژوهشی این پژوهشگاه، حمایت می کند. نباید پژوهشگران و دانشمندان ما در این حوزه دغدغه مالی داشته باشند.

احکام جهرمی برای دو زیرمجموعه وزارت ارتباطات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در حکمی حسین فلاح جوشقانی را به جای علی‌اصغر عمیدیان به سرپرستی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منصوب کرد. پیش از این محمود واعظی، وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات در ۲۸ مرداد سال ۱۳۹۶ با استعفای عمیدیان موافقت کرده بود.

آذری جهرمی همچنین طی حکمی، فرهاد معارفی را با حفظ سمت سازمانی خود به عنوان سرپرست جدید شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب کرد. معارفی پیش از این به عنوان نائب رئیس هیأت مدیره این شرکت فعالیت داشته است.
کد مطلب: 49851
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير