۰
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹

تجربه سامسونگ پس از بدشانسی در گوشی‌های نوت 7!

ایتنا - پس از حادثه انفجارهای پیش‌بینی نشده برای گوشی بدشانس نوت 7، این‌بار سامسونگ تغییراتی در باتری گوشی جدیدش ایجاد کرده است!
تجربه سامسونگ پس از بدشانسی در گوشی‌های نوت 7!


سامسونگ در حادثه باتری گوشی گلکسی نوت ۷ بسیار بد شانس بود و مجبور به جمع آوری پرچمدار خود، که احتمال موفقیت بسیار بالایی را داشت، شد. اما شرکت کره‌ای نمی خواهد بار دیگر این اتفاق تلخ را تجربه کند.


به گزارش ایتنا از تسنیم، سامسونگ پس از ناکامی گلکسی نوت ۷، تحقیقات بسیار دقیق و گسترده‌ای درباره انفجار باتری‌های این فبلت انجام داد و به نتایجی نیز دست یافت. این شرکت پس از این اتفاق، طرح جدیدی از ایمنی و کیفیت را برای اطمینان از این که هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد، طراحی کرد.

سامسونگ برای انجام این کار، از هزاران متخصص در داخل و خارج از شرکت کمک گرفت. همچنین امکانات و تست‌های جدیدی طراحی کرد تا از امنیت باتری‌های ساخته شده، اطمینان حاصل کند.

مدیران گروه مشاور باتری سامسونگ، اخیراً مصاحبه‌ای با خبرنگاری از MIT Technology Reviwe در رابطه با آزمایش نحوه عملکرد باتری‌ها و استاندارد ۸ مرحله ای ایمنی باتری‌ها کردند.

شرکت سامسونگ ۳ درصد از کل ذخایر ماهیانه باتری خود را برای انجام تست‌های طراحی شده، از دست می‌دهد. این بدان معنی است که سامسونگ ۳ درصد از تمام باتری‌های تولید شده در ماه را در اثر تست‌های اطمینان از سلامت باتری‌ها در مراحل مختلف، تخریب می‌کند.

هر یک از باتری‌ها دارای کد QR منحصر به فردی می‌باشند که سامسونگ با استفاده از آن قادر است تا پس از هر آزمایش، اطلاعات مربوط به آن تست را جمع آوری کند و بتواند با آن اطلاعات روشی برای اصلاح باتری‌های خود به کار گیرد. جای تعجب نیست که سامسونگ بعد از اتفاقات رخ داده در گلکسی نوت ۷ این چنین تست‌هایی را در این زمان بر روی باتری‌های خود انجام می‌دهد.

این شرکت کره‌ای قرار است چند هفته دیگر، از پرچمدار جدیدش گلکسی نوت ۸ رونمایی کند و قطعاً نمی خواهد سایه اتفاقات گلکسی نوت ۷ بر روی گوشی جدیدش سنگینی کند و روی فروشش تاثیر گذارد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 49710
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند