d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - اچ.پی برای حل مشکل امنیتی لپ‌تاپ‌هایش وارد عمل شد
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱

اچ.پی برای حل مشکل امنیتی لپ‌تاپ‌هایش وارد عمل شد

ایتنا- از جمله لپ‌تاپ‌هایی که این مشکل در آنها وجود داشته می‌توان به مدل‌های HP Elitebook، ProBook و ZBook و همین طور لپ‌تاپ Folio G1 اشاره کرد.
اچ.پی برای حل مشکل امنیتی لپ‌تاپ‌هایش وارد عمل شد


به تازگی فاش شده که یک درایور صوتی نصب شده بر روی برخی مدل‌های لپ‌تاپ‌های تولیدی اچ.پی حاوی نوعی کی‌لاگر یا ابزار سرقت کلمات عبور و اطلاعات شخصی بوده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از زد.دی‌.نت، این کی‌لاگر تمامی اطلاعات ورودی به رایانه با استفاده از صفحه کلید را ضبط و سرقت کرده و در قالب یک لاگ فایل ذخیره می‌کند.

اولین بار شرکت امنیتی سوئیسی Modzero این موضوع را کشف کرد. درایور صوتی سارق اطلاعات کاربران لپ‌تاپ‌های اچ.پی Conexant HD نام دارد و این موضوع مربوط به نسخه ۱.۰.۰.۴۶ این درایور و نسخه‌های قدیمی تر است.

از جمله لپ‌تاپ‌هایی که این مشکل در آنها وجود داشته می‌توان به مدل‌های HP Elitebook، ProBook و ZBook و همین طور لپ‌تاپ Folio G1 اشاره کرد.

در صورت نفوذ بدافزارها و ویروس‌ها به لپ‌تاپ‌های یادشده سرقت کلمات عبور کاربران به راحتی و از طریق اطلاعات ذخیره شده ممکن بوده است. علاوه بر کلمات عبور داده‌هایی همچون آدرس وب‌سایت‌های مورد بازدید، پیام‌های خصوصی و دیگر اطلاعات حساس نیز در لاگ‌فایل‌ها ذخیره شده‌اند.

اچ.پی پس از افشای این موضوع وصله‌ای را عرضه کرده تا کی‌لاگر یاد شده از روی لپ‌تاپ های دارای مشکل حذف شوند. این شرکت همچنین بیانیه‌ای صادر کرده و مدعی شده به حریم شخصی و امنیت کاربارن احترام می‌گذارد و به علت وقوع این مساله به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا نکرده است. علاقمندان برای نصب این وصله می‌توانند به سایت به‌روزرسانی ویندوز یا خود شرکت اچ.پی مراجعه کنند.
کد مطلب: 48937
نام شما
آدرس ايميل شما