۰
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶

خداحافظی اپل با تاچ‌آی‌دی در آیفون ۸ با رونمایی ازاسکنر سه‌بعدی لیزری

ایتنا - آیفون ۸ نمایشگر ۵.۸ اینچی از نوع OLED دارد و شاهد گوشی تمام شیشه‌ای از سوی اپل خواهیم بود.
خداحافظی اپل با تاچ‌آی‌دی در آیفون ۸ با رونمایی ازاسکنر سه‌بعدی لیزری


دست‌کم سه مدل آیفون جدید امسال رونمایی می‌شود: آیفون ۷ اس، ۷ اس پلاس و آنچه فعلاً به آیفون ۸ (به مناسبت دهمین سال تولید آیفون) یا ۱۰ معروف شده است.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، آیفون ۸ نمایشگر ۵.۸ اینچی از نوع OLED دارد و شاهد گوشی تمام شیشه‌ای از سوی اپل خواهیم بود که به گفته «رود هال» تحلیلگر جی‌پی مورگان اسکنر سه‌بعدی لیزری تشخیص چهره جای حسگر اثرانگشت را می‌گیرد. (البته موسسه KGI طور دیگری می‌گوید)

بنابراین اپل ضمن دوری از فناوری تاچ آی.دی روی آیفون جدید (دو مدل دیگر همچنان با کمی تغییرات عرضه می‌شوند) سعی می‌کند فناوری تشخیص چهره یا هویت بیومتریک را توسعه دهد تا کلید هوم را به‌کلی محو کند.

البته سایر پیش‌بینی‌ها مبتنی بر این است که هم اسکنر تشخیص چهره و هم حسگر اثرانگشت را خواهیم داشت منتها اثرانگشت از حالت فیزیکی خارج‌شده و زیر نمایشگر به‌صورتی دیگر درمی‌آید.

اسکنر سه‌بعدی لیزری از برخی جهات بهتر از تاچ آی.دی است و ضمن امن‌تر بودن مشکلات ناشی از باز نشدن گوشی هنگام فشار روی هوم فیزیکی را نخواهد داشت.

همچنین اسکنر لیزری سه‌بعدی مقدمه‌ای بر توسعه ابزار واقعیت مجازی و افزوده است که اپل به‌عنوان محصول آینده بعد از آیفون روی آن سرمایه‌گذاری کرده است و به شکل عینک اپل تا ۲۰۱۸ راهی بازار می‌شود.

نکته بعدی اینکه گفته می‌شود آیفون ۸ دست‌کم ۱۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و در کنار پرچم‌دار گلکسی اس ۸ سامسونگ جزو گران‌ترین‌های بازار خواهند بود.
کد مطلب: 48058
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند