۰
يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۱

هکرها دوربین‌های مداربسته پلیس واشنگتن را هک کردند

ایتنا- هکرها به مدت سه روز مانع از ضبط تصاویر توسط دوربین‌های مداربسته پلیس واشنگتن شدند.
هکرها دوربین‌های مداربسته پلیس واشنگتن را هک کردند


هکرها با نفوذ به شبکه دوربین‌های مداربسته شهر واشنگتن توانستند ۷۰ درصد از این دوربین‌ها را هک کرده و ضبط تصویر توسط آنها را متوقف کنند.


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از واشنگتن پست، این اتفاق هشت روز قبل از برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ رییس جمهور جدید ایالات متحده رخ داد و سه روز ادامه یافت.

تداوم این وضعیت مقامات مسئول در این شهر را وادار به خاموش کردن تمامی دوربین‌های نظارتی و نصب مجدد نرم‌افزارهای مربوطه و سپس راه اندازی دوربین‌های مذکور کرد.

مقامت مسئول می گویند این رویداد باعث شد تا دوربین‌های نظارتی پلیس از ۱۲ تا ۱۵ ژانویه قادر به ضبط هیچ تصویری نباشند. حمله سایبری مذکور ۱۲۳ دوربین از ۱۸۷ دوربین نظارتی شهر از کار انداخت و هکرها با نصب باج افزار بر روی آنها خواستار دریافت پول برای حل مشکل بودند که البته این درخواست مورد موافقت قرار نگرفت.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا مدعی هستند که این رویداد تاثیری بر امنیت عمومی شهر یا مردم نداشته است. همچنین این حمله منجر به نفوذ به شبکه های رایانه ای شهر واشنگتن نشده است. تحقیقات برای شناسایی عوامل حمله مذکور هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

این حمله اولین بار در ۱۲ ژانویه و زمانی شناسایی شد که چهار دوربین نظارتی در شهر واشنگتن از کار افتاد و دو نوع باج افزار بر روی این دوربین‌ها شناسایی شد.
کد مطلب: 47768
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند