۱
۰
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
توسط هکرها صورت گرفت؛

هک دوربین های نظارتی تنها ۹۸ ثانیه بعد از اتصال به اینترنت !

ایتنا- میزان امنیت دوربین‌های نظارتی قابل اتصال به اینترنت تا بدان حد پایین است که تنها ۹۸ ثانیه پس از اتصال به شبکه توسط هکرها آلوده شدند.
هک دوربین های نظارتی تنها ۹۸ ثانیه بعد از اتصال به اینترنت !


دوربین‌های یاد شده که معمولا به پورت های یو اس بی متصل می شوند از حداقل قابلیت های امنیتی ضروری نیز برخوردار نیستند و با توجه به ضعف تنظیمات امنیتی پیش فرض و عدم تغییر آنها توسط کاربر هک کردن آنها توسط هکرها بدون دشواری خاصی ممکن است.


به گزارش ایتنا از مهر، راب گراهام محقق امنیتی در این‌باره می‌گوید: تنها با صرف ۹۸ ثانیه وقت توانسته یکی از این دوربین‌ها را به بدافزار Mirai آلوده کند.

وی می‌گوید: می‌توان دوربین‌های امنیتی را به شیوه‌های مختلفی آلوده کرد و محتوای ضبط شده توسط آنها را هم به راحتی مشاهده کرد.

بدافزار Mirai بعد از آلوده کردن یک دوربین می‌تواند به سرعت از طریق شبکه اینترنت به دنبال دیگر دوربین‌های آسیب پذیر بگردد و آنها را نیز آلوده کند. به گفته راب گراهام تمامی این اتفاقات تنها در چند ثانیه رخ می‌دهد و قربانیان نیز متوجه این مسئله نمی‌شوند.

وی هشدار داده است با توجه بع گسترش استفاده از اینترنت اشیا و اتصال انواع وسایل الکتریکی به شبکه مجازی باید برای ارتقای امنیت این نوع وسایل فکری اساسی کرد. در غیر این صورت هکرها به راحتی می‌توانند صدها میلیون وسیله و ابزار را آلوده کنند.
کد مطلب: 46739
نام شما
آدرس ايميل شما


Iran, Islamic Republic of
شرکت گاردمن (مرد نگهبان) یه سیستم ضد جاسوسی داره که وقتی به دوربینها وصل میکنن دیگه به هیچ وجه قابل هک کردن نیست حتی توسط پیشرفته ترین نرم افزارهای هک.

این سیستم برای تمام کسانی که هم میخوان بتونن تصاویر دوربینهای منزل و محل کارشون را از دور روی موبایل و کامپیوتر ببینن و هم خیالشون راحت باشه که کس دیگری نمیتونه اون تصاویر را ببینه به واقع یک رویا و آرزو تلقی میشه.
شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند