۰
شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶
رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی

تعرفه واردات گوشی تلفن همراه در کف است

دریافت مالیات ارزش‌ افزوده ۹ درصدی از مشتری
ایتنا - هزینه ارزش افزوده به هزینه گمرکی اضافه نمی‌شود، چرا که ارزش افزوده از واردکننده دریافت می‌شود و واردکننده نیز این مبلغ را از مصرف‌کننده دریافت می‌کند.
تعرفه واردات گوشی تلفن همراه در کف است


رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی گفت: واردات گوشی موبایل با ۵ درصد هزینه گمرکی و ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده که از مشتری نهایی دریافت می‌شود، در کف تعرفه قرار دارد و انتظار می‌رود با این تعرفه حداقلی، قاچاق موبایل از بین رود.


به گزارش ایتنا از فارس، غلامحسین کریمی اظهار داشت: «هم‌اکنون تعرفه واردات گوشی تلفن همراه در کف تعرفه قرار دارد و انتظار می‌رود با این تعرفه حداقلی، قاچاق کالا از بین رود.»

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی توضیح داد: «در حال حاضر تعرفه واردات گوشی تلفن همراه ۵ درصد و مالیات بر ارزش‌افزوده ۹ درصد است که ارزش افزوده از واردکننده دریافت می‌شود و واردکننده نیز این مبلغ را از مصرف‌کننده دریافت می‌کند. بنابراین هزینه ارزش افزوده به هزینه گمرکی اضافه نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه با تعرفه ۵ درصدی گمرکی، دیگر قاچاق توجیه ندارد، گفت: «از این رو انتظار می‌رود برای هم‌افزایی هرچه بیشتر در مقابله با قاچاق، تمامی دستگاه‌های مرتبط و رسانه‌ها هم‌راستا شوند.»

کریمی گفت: «با فراهم شدن شرایط تعرفه‌ای برای مقابله با قاچاق، انتظار می‌رود اطلاع‌رسانی لازم برای اجتناب از خرید گوشی‌ قاچاق به مردم نیز انجام شود، تا حتما کالای با اصالت و دارای گارانتی خرید و فروش شود که پس از اجرای طرح ریجستری گوشی موبایل در آینده نزدیک نیز عملا دیگر کالای قاچاق قابل استفاده نخواهد بود.»
کد مطلب: 45421
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند