۰
يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۷
نتایج تحقیق از عادت‌های آنلاین کودکان

علاقه پسران به بازی و ترجیح دختران به چت

ایتنا- جالب است بدانید که پسرها بیشتر از دخترها تظاهر به مسن‌تر بودن از سن واقعی خود می‌کنند!
علاقه پسران به بازی و ترجیح دختران به چت


تحقیقات نشان می‌دهد پسران و دختران در سن ۸ تا ۱۶ سال رفتار متفاوتی در اینترنت دارند، اعتیاد پسران به بازی‌های کامپیوتری بسیار زیاد است و دختران ارتباط در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌های فوری را در اولویت قرار می‌دهند.


به گزارش ایتنا از فارس، نماینده کسپرسکی در ایران اعلام کرد: فهمیدن اینکه کودکان در دنیای آنلاین چه کار می کنند و ممکن است با چه خطراتی مواجه شوند به والدین کمک می کند تا بتوانند از فرزندان خود محافظت کنند. نتایجی که از Growing Up Online - Connected Kids بر اساس تحقیقات لابراتوار کسپرسکی و iconKids&youth حاصل شده است نشان می دهد که پسران و دختران بین رده ی سنی ۸ تا ۱۶ سال رفتار بسیار متفاوتی را در اینترنت دارند، این بدان معنی است که روش های مختلفی برای در امان نگه داشتن آن ها نیاز است.

دختران تمایل زیادی برای استفاده از گوشی‌های هوشمند دارند این در حالی است که پسران ترجیح می دهند بازی های کامپیوتری و کنسول‌های بازی را انجام دهند. به طور کلی اعتیاد پسران به بازی‌های کامپیوتری بسیار زیاد است. استناد به فعالیت‌های روزانه کودکان نشان می دهد که دختران ارتباط در شبکه های اجتماعی و پیام‌های فوری را هنگام استفاده از اینترنت در اولویت قرار می‌دهند. ارجعیت دختران برای برقراری ارتباط اغلب تماس و بیشتر پیام است که با این اوصاف علاقه بیش از حد آنها به گوشی‌های هوشمند تعجب آور نیست.

احتمالا به خاطر اجتماعی بودن آنها، دختران تمایل بیشتری برای انتخاب اعضای خانواده و یا دوستان بیشتر به عنوان یک منبع اطلاعات دارند در حالی که پسران بیشتر به اخباری که در اینترنت می‌بینند، اعتماد می‌کنند. به طور کلی پسران بیشتر از دختران فکر می کنند که چگونه از اینترنت استفاده کنند و چگونه در دنیای آنلاین از خود محافظت کنند.

ضمنا، طبق بررسی‌ها پسران کمتر از دختران در اینترنت دچار ممنوعیت می شوند. آنها بسیاری از اطلاعات شخصی خود را در اینترنت نمایان می کنند و تظاهر به مسن تر از آنچه واقعا هستند، می‌کنند. آن‌ها همچنین سعی می‌کنند کنترلی که از جانب والدین روی دستگاه‌هایشان می‌شود را دور بزنند و فعالیت‌های خود را از والدینشان پنهان کنند و در همین رابطه خود فرزندان اعتراف کرده‌اند که دسترسی پسران به محتوایی که برای کودکان مناسب نیست، بسیار بیشتر از دختران است.
کد مطلب: 45175
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند