۰
سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۰
رئیس همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی تاکید کرد:

حمایت اتحادیه اروپا از افزایش سواد رسانه‌ای کشورهای اروپایی

ایتنا - در ایران در حوزه سواد رسانه ای با فقر جدی منابع آموزشی مواجه هستیم و برای اولین بار همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی با هدف پیگیری سواد رسانه ای به عنوان یک مسئولیت اجتماعی عمومی با همکاری مراکز دانشگاهی و پژوهشی در حال برگزاری است.


سید مرتضی موسویان رئیس همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی در برنامه "گفت و گوی اجتماعی" رادیویی گفت و گو اظهار داشت: امروزه با توجه به سرعت رشد تکنولوژی در دنیا، فرآیند سیاستگذاری و فرهنگ سازی در تمامی جوامع تا حد زیادی مختل شده است اما بسیاری از کشورهای جهان برای فرهنگسازی در حوزه ی فضای مجازی برنامه مشخص و معینی دارند.


به گزارش ایتنا از روابط عمومی همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی، سید مرتضی موسویان در برنامه بررسی فضای مجازی و کاربران ایرانی از سلسله برنامه های گفت و گوی اجتماعی رادیو گفت و گو با اشاره به ارتباط تکنولوژی و فرهنگ سازی گفت: در کشورهای توسعه یافته همواره قبل از ورود هر تکنولوژی به کشور، فرهنگ سازی های مربوط به آن شروع می شود.
وی همچنین در ادامه افزود: کشورهای توسعه یافته قبل از ورود تکنولوژی در درجه اول، تکنولوژی مورد نظر را سیاست گذاری کرده و سپس درگیر فرهنگ سازی می شوند و در نهایت تدابیر اندیشیده شده را اجرا می کنند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سرعت رشد تکنولوژی در جهان، گفت: امروزه با توجه به سرعت رشد تکنولوژی در دنیا، فرآیند سیاست گذاری و فرهنگ سازی در تمامی جوامع تا حد زیادی مختل شده است.
سید مرتضی موسویان در خصوص فرهنگ و ارتباط آن با پدیده های جدید، خاطر نشان کرد: فرهنگ کشورهای توسعه یافته همیشه به گونه ای بوده است که در مقابل تمام ابزار های جدید تا حدی ایستادگی داشته و مخاطرات پدیده را به مردم معرفی می کند.
وی با اشاره به سبک فرهنگ سازی اتحادیه اروپا در استفاده از تکنولوژی های جدید گفت: حدود ۲۴ کتاب در خصوص محدودیت های استفاده از تکنولوژی در اتحادیه اروپا چاپ شده است که از این طریق والدین و فرزندان از فرصت ها و آسیب های فضای مجازی آگاه می شوند.
موسویان خاطر نشان ساخت: در ایران در حوزه سواد رسانه ای با فقر جدی منابع آموزشی مواجه هستیم و برای اولین بار همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی با هدف پیگیری سواد رسانه ای به عنوان یک مسئولیت اجتماعی عمومی با همکاری مراکز دانشگاهی و پژوهشی در حال برگزاری است.

لازم به ذکر است علاقه مندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به کانال MLiteracy در تلگرام مراجعه نمایند.
 
کد مطلب: 44960
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند