۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۶

وبگردی برای نابینایان آسان می‌شود

ایتنا- Braigo محصولی برای ایجاد، پشتیبانی و توسعه اکوسیستم مورد نیاز افراد نابینا و کم بینا است نه یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار صرف.
وبگردی برای نابینایان آسان می‌شود


افزایش دسترسی عمومی به وب از جمله دل‌مشغولی‌های بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری است و شرکت‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک برای این کار به پرتاب پهپاد و ماهواره روی آورده‌اند.


به گزارش ایتنا از مهر، اما این مساله یک جنبه دیگر هم دارد و آن هم طراحی ابزاری برای دسترسی افراد نابینا و کم بینا به فضای مجازی است. چنین افرادی برای مطالعه محتوای اینترنتی دشواری‌های جدی دارند و حالا شرکت Braigo Labs قصد دارد این مشکل را کمتر کند.

این شرکت که توسط یک پسر ۱۵ ساله تاسیس شده نسخه بتای خدمات خود را به این منظور این هفته در دسترس علاقمندان قرار می‌دهد تا افراد کم بینا و نابینا بتوانند متون درج شده بر روی تصاویر تحت وب را بخوانند. Braigo Labs در نهایت به دنبال رونمایی از پلتفورم جامعی است که استفاده از وب را برای نابینایان و کم بینایان تا حدمعقولی ممکن کند.

خدمات این شرکت موسوم به Braigo در قالب یک برنامه رایگان تحت وب در اختیار علاقمندان قرار گرفته و از ۵۰ زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند. این برنامه متون موجود در تصاویر را از منابع مختلف استخراج می‌کند تا افراد دارای مشکل بینایی راحت‌تر بتوانند آنها را قرائت کنند.

Shubham Banerjee مدیر شرکت طراح این برنامه می‌گوید این یک گام رو به جلو در مسیری صحیح است. ما Braigo را محصولی برای ایجاد، پشتیبانی و توسعه اکوسیستم مورد نیاز افراد نابینا و کم بینا می‌دانیم و نه یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار صرف.

Shubham Banerjee اولین‌بار دو سال قبل در ۱۳ سالگی با جمع‌آوری پول از شرکت اینتل برای ساخت چاپگر مورد نظرش بر سر زبان‌ها افتاد و بعد از دو سال شرکت خود را برای توسعه فناوری‌هایی که به تمام جهانیان سود برساند تاسیس کرده است.
کد مطلب: 44902
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير