d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - نرم‌افزارهایی که طبیعت را به خطر انداخته‌اند
۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲

نرم‌افزارهایی که طبیعت را به خطر انداخته‌اند

ایتنا- دولت آفریقای جنوبی اعلام کرده است که قصد مبارزه با نرم‌افزارهای مربوط به ارائه موقعیت مکانی حیوانات در پارک ملی این کشور دارد زیرا این نرم‌افزارها موجب به مخاطره افتادن سلامت موجودات زنده حاضر در این پارک شده است.
نرم‌افزارهایی که طبیعت را به خطر انداخته‌اند


دولت آفریقای جنوبی اعلام کرده است که قصد مبارزه با نرم‌افزارهای مربوط به ارائه موقعیت مکانی حیوانات در پارک ملی این کشور دارد زیرا این نرم‌افزارها موجب به مخاطره افتادن سلامت موجودات زنده حاضر در این پارک شده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Cnet، گردش در محیط‌های طبیعی یا اصطلاحا سافاری در برخی از موارد می‌تواند با ناامیدی همراه باشد و گردشگران ممکن است پس از چند ساعت گشت زدن موفق به مشاهده حیوان مدنظر خود نگردند.

به همین دلیل نیز نرم‌افزارهای همراهی طراحی شده‌اند که هنگامی‌ که یک فرد حیوانی خاص را مشاهده می‌کند می‌توان به کمک آن محل مشاهده این حیوان را با افراد دیگر به اشتراک گذاشت.

 

با این‌ وجود مسئولان پارک ملی آفریقای جنوبی معتقدند که این نرم‌افزار بیشتر از منفعت، دردسر به همراه داشته است و موجب کشته شدن تعداد زیادی از حیوانات وحشی حاضر در این پارک شده است.

علت این امر این است که بیشتر گردشگران با مشاهده سیگنال رویت یک حیوان بر روی نقشه با سرعت بسیار زیادی به‌سوی محل یاد شده می‌شتابند و این امر موجب تصادف‌های متعدد میان ماشین‌ها و گونه‌های جانوری در طول مسیر شده است.

حال این مسئولان قصد دارند تا با ممنوع ساختن استفاده از این نرم‌افزارها به سراغ بازگرداندن آرامش به این منطقه بروند و به گفته خود تجربه ناب مشاهده ناگهانی حیوانات را نیز دوباره ممکن سازند.
 
کد مطلب: 43529
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر