۰
چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰

رفع آسیب‌پذیری امنیتی همه نسخه‌های ویندوز

ایتنا- ویندوز محبوب، امن است با خیال آسوده استفاده کنید البته تا آسیب‌پذیری بعدی!
رفع آسیب‌پذیری امنیتی همه نسخه‌های ویندوز


مایکروسافت یک آسیب‌پذیری خطرناک امنیتی را که تمامی نسخه‌های ویندوز را تهدید می‌کند با عرضه یک وصله نرم‌افزاری برطرف کرده است.


به گزارش ایتنا از فارس، این شرکت با صدور توصیه نامه‌ای امنیتی اعلام کرده که تمامی نسخه های ویندوز ۱۰ و نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز در معرض تهدید هستند و باید به سرعت وصله شوند تا از نفوذ مهاجمان به آنها جلوگیری شود.

آسیب‌پذیری یاد شده مربوط به نحوه مدیریت فونت‌ها و فایل‌های گرافیکی توسط ویندوز است که در عمل موجب ایجاد چهار حفره جداگانه شده است. بدترین این حفره‌ها به هکرها امکان می دهد بدافزاری خطرناک بر روی رایانه آسیب دیده نصب کنند.

بررسی‌ها نشان می دهد هنوز به طور گسترده سواستفاده‌ای از آسیب‌پذیری‌های یاد شده به عمل نیامده است. مایکروسافت در حال حاضر برای ویندوز ویستا و ویندوزهای بعد از ان وصله‌های نرم‌افزاری عرضه می‌کند، اما میلیون‌ها کاربر ویندوز ایکس پی به علت پایان پشتیبانی مایکروسافت در خطر آلودگی هستند.

این شرکت هشت بولتن امنیتی عرضه کرده که در آنها علاوه بر ویندوز برای آفیس ۲۰۰۷ به بعد هم وصله‌های نرم افزاری عرضه شده، دو وصله امنیتی هم مربوط به مرورگر IE و مرورگر جدیدتر Edge است.
کد مطلب: 42862
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم