۱
۰
چهارشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۷

حفره امنیتی خطرناک در اندروید

ایتنا – شرکت گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که یک حفره امنیتی بسیار خطرناک در سیستم عامل اندروید وجود دارد که در صورت روت شدن دستگاه می‌توان از آن برای هک کردن ابزار مورد نظر استفاده کرد.
حفره امنیتی خطرناک در اندروید


شرکت گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که یک حفره امنیتی بسیار خطرناک در سیستم عامل اندروید وجود دارد که در صورت روت شدن دستگاه می‌توان از آن برای هک کردن ابزار مورد نظر استفاده کرد.


به گزارش رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، سیستم عامل اندروید به‌عنوان محبوب‌ترین سیستم عامل همراه جهان شناخته می‌شود ولی این سیستم عامل به‌تازگی با رخنه امنیتی بسیار بزرگی روبرو شده است که ممکن است برای کاربران دردسرساز شود.

به‌تازگی گوگل اعلام کرده است که فرایند روت کردن دستگاه‌های اندرویدی می‌تواند منجر به ایجاد یک حفره امنیتی در این سیستم عامل شود که با کمک آن ممکن است کنترل دستگاه به‌صورت راه دور در اختیار هکرها قرار بگیرد.


البته گوگل به‌سرعت یک وصله امنیتی برای این حفره آماده کرده است ولی مشکل اینجاست که این وصله تنها برای مدل‌های اصلی پروژه متن‌باز اندروید کار خواهند کرد و عرضه آن بر روی نسخه‌های شخصی‌سازی‌شده، زمان مشخصی ندارد.

علت این امر نیز این است که عرضه وصله یاد شده بر روی نسخه‌های شخصی‌سازی‌شده به برنامه‌ریزی شرکت تولید کننده سخت‌افزار بازمی‌گردد ولی نسخه‌های اصلی به‌صورت مستقیم توسط خود گوگل به‌روزرسانی می‌شوند.

شایان ذکر است که به‌احتمال فراوان این مشکل در بسته به‌روزرسانی امنیتی گوگل در روز دوم ماه آوریل به‌صورت کامل حل خواهد شد بنابراین به‌ هیچ‌ عنوان به‌روزرسانی سیستم عامل همراه خود را به تعویق نیندازید.
 
کد مطلب: 41948
نام شما
آدرس ايميل شما


محسن
Iran, Islamic Republic of
سلام
لطفا کانال تلگرام هم برای سایت راه اندازی کنید
با تشکر
شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند